רכלבסקי ייפגש היום עם נציגי המורים

הממונה על השכר באוצר ייפגש היום עם ארגון המורים העל-יסודיים; יו"ר הארגון: נשבות עד שיימצא פתרון ל-700 מורים שפוטרו

מאת מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת מוטי בסוק

הממונה על השכר באוצר, יובל רכלבסקי, ייפגש היום (שני) עם ראשי ארגון המורים העל-יסודיים בניסיון למנוע את שיבוש פתיחת שנת הלימודים.

רכלבסקי אמר אתמול כי הפגישה עם המורים היא חלק מסדרת מפגשים ודיונים שהתקיימו בחודשים האחרונים בינו לבין ראשי שני ארגוני המורים, במטרה להתגבר על הפערים בין הצדדים. לדבריו, האוצר עושה הכל כדי להגיע להסכם עם ארגון המורים כדי לפתוח את שנת הלימודים הקרובה במועד. "חבל כי גם בתקופות קשות כמו זו, וחרף מאמצי האוצר, ארגון המורים ממשיך עם הטקס הקבוע של איומי השבתה ערב פתיחת שנת הלימודים", אמר רכלבסקי.

ביום חמישי האחרון איים יו"ר ארגון המורים העל-יסודיים, רן ארז, כי שנת הלימודים לא תיפתח אם לא תיפתר בעייתם של יותר מ-700 המורים העל-יסודיים שפוטרו ממערכת החינוך. "נוסף על הסדרת זכויות הפרישה של המורים שפוטרו, יש להגיע להסדר בדבר קיצוץ בהיקף משרותיהם של כ-3,000 מורים בתיכון", הוסיף ארז.

בשנת הלימודים הקרובה יקוצצו מתקציב החינוך כ-700 מיליון שקל - 280 מיליון שנגררו מקיצוץ תקציב 2002 ו-400 מיליון ב-2003. הדבר יתבטא בקיצוץ 20 אלף שעות לימוד בבתי הספר התיכוניים, שמשמעותן שכל תלמיד תיכון ילמד שעתיים פחות. בנוסף, קוצצו תקציבי משרד החינוך לתלמידי האמנות והטכנולוגיה, וההורים ייאלצו לממן את ההפרש. כמו כן יקטין משרד החינוך את תקציבי הסעות התלמידים לבתי הספר, המועברים לרשויות המקומיות, וגם בנטל מימון זה יישאו ההורים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ