לומניס זינקה ב-13% בשל דו"ח UBS

נאסד"ק עלה ב-0.8%; טריון עלתה ב-40% לאחר שנבחרה להיות "ספק מועדף" לחברת כבלים גדולה

מאת שירלי יום-טוב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת שירלי יום-טוב

שבוע המסחר האחרון לאוגוסט נפתח במסחר תנודתי במדדים המובילים. המגמה החיובית שפתחה את יום המסחר על רקע הודעת OPEC כי יספק נפט אם ייווצר מחסור בעקבות מלחמה עם עיראק, נתנה את הטון בתחילת המסחר אך התפוגגה לאחר מכן. עם זאת, כשעה וחצי לפני תום המסחר התהפכה שוב המגמה והמדדים החלו לרשום עליות עד לסיום.

מדד נאסד"ק עלה ב-0.8% לרמה של 1,391 נקודות, כשאת זריקת העידוד סיפקו היום מניות יצרניות ציוד התקשורת. כך, עלתה מניית לוסנט ב-25% ומניית סיינה הוסיפה 5.5%. מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.5% לרמה של 8,919 נקודות.

חששות מפעולה צבאית של ארה"ב בעיראק משכו את מחירי הנפט כלפי מעלה בקיץ, ותרמו לאי ודאות הגדולה השוררת בשווקים. ואולם במאמר שפורסם ב"וול סטריט ג'ורנל" אתמול נאמר כי קרטל הנפט, שאמור להתכנס ב-19 בספטמבר, אינו צפוי להעלות את מחיר הנפט. בנוסף, חלק מחברות הקרטל, ובראשן סעודיה, הוסיפו כי הן יכסו על כל מחסור שעלול להיווצר בחביות נפט כתוצאה מהמלחמה.

לומניס ממשיכה לנסוק

במניות הכבדות היה מסחר מעורב. בלטה לחיוב מניית קומברס, שעלתה ב-4% למחיר של 9 דולרים. החברה הודיעה אמש על יישום שירות שיחה חוזרת בחברת T-Mobile הגרמנית. שירות זה מאפשר השבת שיחה באמצעות לחיצה על מקש יחיד במערכת התא הקולי. השירות שייושם על ידי יותר מ-50 מפעילות תקשורת הקשורות בחוזה עם טי-מוביל, צפוי לעבות את נפח התקשורת ברשת, וכך להגדיל את ההכנסות בעבור המפעילות.

מניית צ'ק פוינט עלתה ב-0.4% למחיר של 19 דולר. אתמול הודיעה נוקיה הודיעה כי פלטפורמת האבטחה שלה לתקשורת מקוונת, הכוללת את מוצרי האבטחה של צ'ק פוינט, תותקן באוניברסיטת אריזונה. אמדוקס איבדה 2.5% למחיר של 8.5 דולרים.

את העליות במניות הישראליות הובילה מניית טריון, שזינקה ב-40% למחיר של 3 דולרים במחזור של 3.7 מיליון מניות - פי שישה מהממוצע בה. העלייה באה לאחר שהחברה הודיעה כי מפעילת הטלוויזיה החמישית בגודלה בארה"ב, Cox, בחרה בה כספק המועדף של מודמים לכבלים. התקנות של המודם ממשפחת מוצרי DOCSIS 2.0 הנקרא "TJ 715" יחלו בקרוב, וטריון מצטרפת לשתי חברות מכובדות שזכו לתואר ספק מועדף של קוקס, טושיבה ומוטורולה.

חוזה זה מצטרף להודעה של החברה שפורסמה ביום רביעי האחרון, ולפיו קומקאסט, מפעילת הטלוויזיה בכבלים השלישית בגודלה בארה"ב, העניקה רישיון להתקנת מודמים לכבלים מסוג TJ 615 של טריון במערכותיה.

לדברי האנליסט אהוד אייזנשטיין מבית ההשקעות אוסקר גרוס, שתי ההודעות שסיפקה טריון בתוך כשבוע הן משמעותיות לחברה, שזה זמן רב לא פירסמה הודעות על לקוחות חדשים. מאחר שהחברה נחבטה באחרונה עקב דחייה נוספת של מוצרים מתקן DOCSIS 2.0 על ידי CableLabs (מכון התקינה האמריקאי לכבלים), ההודעות האחרונות חיוביות במיוחד בעבורה. לדבריו, ייתכן שהביקוש למוצריה של טריון עשוי לסייע לה לקבל את האישור הנכסף של CableLabs.

מבין העולות בלטה גם מניית לומניס, שזינקה ב-13% למחיר של 6.5 דולרים במחזור ער והמשיכה בתנופה החיובית שאיפיינה אותה בשבוע שעבר. זאת, לאחר שהוסיפה כ-30% ונסקה למחיר שיא של 6.3 דולרים, רמה שבה לא ביקרה מאז מאי.

בבית ההשקעות UBS ורבורג, שהשיק באחרונה סיקור למניית לומניס, הותירו אתמול המלצת "קנייה" למניה, אך העלו את מחיר היעד מ-5.7 ל-7 דולרים בעקבות אישור ה-FDA למכשיר ה-Clearlight בשבוע שעבר ומשיכתה של ההלוואה על ידי לומניס מבנק הפועלים.

בבית ההשקעות העריכו כי המכשיר, המיועד לטיפול באקנה באמצעות גלי אור, יניב לחברה הכנסות של כ-15 מיליון דולר ב-2003. האנליסט סטיבן לוי ציין כי הוא סבור ששתי ההודעות האחרונות מספקות למשקיעים ודאות גדולה יותר בנוגע למצבה הפיננסי של החברה ולסיכויי הצמיחה שלה. בית ההשקעות העלה גם את התחזיות לרווח למניה ב-2002 מ-27 סנט ל-28 סנט, ואת תחזיות הרווח ל-2003 מ-89 סנט ל-93 סנט למניה.

מניית גילת ממשיכה לרשום מסחר תנודתי; אתמול איבדה המניה 4% למחיר של 76 סנט. בשבוע שעבר רשמה המניה עלייה של 49%. המניה ממשיכה לרכז עניין בעקבות העניין בנושא פירעון החוב לבעלי האג"ח להמרה של החברה, שמסתכם ב-350 מיליון דולר.

שתי מניות שריכזו אמש מחזורים גבוהים במיוחד ביחס לממוצע בהן היו בי.וי.אר טכנולוגיות וטיוגה. בי.וי.אר הנסחרת ברשימת החברות הקטנות, עלתה ב-120% למחיר של 22 סנט במחזור של 42 אלף מניות - פי 8 מהממוצע בה. טיוגה הנסחרת מעבר לדלפק (OTC), זינקה ב-19% למחיר של 16 דולר במחזור של פי 7 מהממוצע בה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ