מגמה מעורבת בבורסה בתל אביב

מדד תל אביב 25 יורד ב-0.4%

מאת אמיר טייג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת אמיר טייג

המגמה החיובית של הימים האחרונים בתל אביב נוכח העליות הקלות בבורסות בארה"ב ואירופה והרגיעה הבטחונית, מתחלפת הבוקר במגמה מעורבת. מדד המעו"ף יורד ב-0.4%, לרמה של 378.9 נקודות, מדד ת"א 100 יורד ב-0.2% לרמה של 368.2 נקודות, ומדד התל-טק עולה ב-0.2%.

אתמול הסתכם מחזור המסחר בכ-158 מיליון שקל, אומנם כפול מיום ראשון אך עדיין נמוך מאוד. פעילים מציינים כי מחזורי המסחר הנמוכים מקשים את המסחר גם על אותם הסוחרים אשר רוצים לפעול בשוק. ההערכות הן כי לאחר יום העבודה בארה"ב, שחל ב-3 בספטמבר, המחזורים בישראל צפויים להתעורר מעט.

מניות בנק לפיתוח תעשייה (פתוח.ג: ת"א) צונחות בכ-29% בשעות אלו. לבנק ארבע סוגי מניות הנסחרות במקביל, כאשר נפח המחר הכולל בארבעתן מסתכם בכ-280 אלף שקל. הירידות החדות הן על רקע החלטת ראש הממשלה, האוצר והנגיד למכור את כל נכסי הבנק והתחיבויותיו - החלטה שמשמעותה סגירת הבנק.

יצרנית התרופות אגיס, ממשיכה להציג שיפור בתוצאותיה הכספיות. החברה מדווחת על צמיחה של 56% ברווח הנקי שלה ל-11.7 מיליון שקל ברבעון השני של 2002. בשורת ההכנסות מדווחת החברה על צמיחה של 13% לעומת הרבעון השני של 2001 ל-353 מיליון שקל. הפעילים מקבלים בחיוב את הדו"חות ומניעים את מניית החברה 3% מעלה במחזור גבוה.

חברת איתוראן דיווחה הבוקר על תוצאותיה הרבעוניות אשר חשפו המשך התאוששות. איתוראן רשמה רווח של 4.1 מיליון שקל, המהווה גידול של 315% לעומת הרווח הנקי ברבעון הקודם. הכנסותיה של החברה הסתכמו בכ-63.6 מיליון שקל גידול של 24%, לעומת הרבעון המקביל. מניית החברה עולה ב-4%.

לקראת פרסום הדו"חות של בנק לאומי (לאומי: ת"א) ובנק הפועלים (פעלים: ת"א) ביום רביעי וחמישי בהתאמה, רושמות מניות שני הבנקים הגדולים מגמה מעורבת, כאשר מניית בנק הפועלים עולה ב-0.3% ומניית בנק לאומי נעה מטה ב-0.2%.

רמי דרור, מנכ"ל בית ההשקעות די.בי.אם, מעריך כי הדו"חות שפורסמו עד כה אינם קשים כפי שציפו הפעילים בבורסה. "היה חשש גדול מהדו"חות של הרבעון השני, אשר בו פורסמו נתוני מאקרו קשים, אך על פי הדו"חות עד כה מסתמן כי המצב אינו קשה כפי שציפו פעילים בבורסה", אומר דרור.

מניית פורמולה (פרמלה: ת"א) צפויה לרכז עניין לאחר שדיווחה הבוקר על רווח נקי של כ-554 אלף דולר או 6 סנט למניה לרבעון השני של השנה, שיפור ניכר בהשוואה להפסד של כ-8.2 מיליון דולר שרשמה ברבעון המקביל. הרווח התפעולי של פורמולה הסתכם ברבעון החולף בכ-133 אלף דולר, בעוד שברבעון המקביל הציגה החברה הפסד תפעולי של כ-10.3 מיליון דולר. אמש בארה"ב נסחרה פורמולה בירידה קלה, אך תוך מחזור גבוה. בתום המסחר פתחה פער חיובי של 1.3% לעומת תל אביב. את המסחר הבוקר פותחת חברת התוכנה בעלייה של 1.1%.

אתמול היה יומה של מניית כי"ל (כיל: ת"א) שזינקה ב-5.5% במחזור הגבוה בבורסה - 32.3 מיליון שקל, כ-20% מהמחזור הכולל. אתמול דיווחה החברה על גידול של כ-28% ברווחיה הרבעוניים ל-28.3 מיליון דולר. ההכנסות צמחו בכ-16% לרמה של 523.7 מיליון דולר. מניית חברת הכימיה ממשיכה לרכז עניין גם היום, ורושמת עלייה של 1.2% בשעות אלו.

בין החברות הגדולות שעדיין לא פירסמו דו"חות נמנים שלושת הבנקים הגדולים, בזק (בזק: ת"א) , אשר עולה 0.2%, חברת הביטוח מגדל (מגדל: ת"א) , אשר יורדת 0.4%, אי.די.בי פיתוח שירודת ב-0.8% ואי.די.בי אחזקות אשר עולה ב-0.6%. כמו כן דסק"ש (דסקש: ת"א) עדיין לא פירסמה דו"חות ולא רושמת שינוי שער בשעות אלו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ