התוצאות של הפועלים לא איזנו את המגמה השלילית

ההפסד הגדול מהצפוי של דיסקונט גרר את המניה לירידות; המחזור תפח ל-520 מיליון שקל עקב פקיעת האופציות על המעו"ף

מאת אילן מוסנאים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת אילן מוסנאים

הירידות החדות שנרשמו שלשום בוול סטריט והמגמה השלילית אתמול בבורסות אירופה שלחו את הבורסה של תל אביב לירידות שערים: מדד תל אביב 25 ננעל בירידה של 1.4% ל-374.0 נקודות, מדד תל אביב 100 ירד ב-1.2% ל-363.8 נקודות ומדד תל-טק סיים את המסחר בירידה של 1.1% לרמה של 195.6 נקודות.

המסחר הושפע מפקיעת האופציות על מדד תל אביב 25 לאוגוסט, שניפח את מחזור העסקות ל-521 מיליון שקל. המדד הקובע לפקיעת האופציות נקבע ברמה של 375.53 נקודות - נמוך בכ-1% לעומת מדד הבסיס.

בסיכום שבועי שמר תל אביב 100 על יציבות ותל אביב 25 ירד ב-0.7%. "שחקנים רבים ניסו לנצל את הירידה בתל אביב 25 בפקיעה כדי לרכוש מניות בתקווה שיוכלו למכור אותן ברווח בהמשך המסחר, אך מיעוט העסקות אילץ אותם למכור את המניות בהפסדים, מה שחיזק את הירידות", אומרים פעילים בשוק.

הדו"חות הבולטים שפורסמו אתמול היו של בנק הפועלים, בנק דיסקונט, החברה הכלכלית לירושלים ומעריב.

בנק הפועלים דיווח על ירידה של כ-30% ברווחיו לעומת הרבעון המקביל ב-2001 לרמה של 223 מיליון שקל. התוצאות הטובות בהרבה מתחזיות האנליסטים, שציפו לרווח של 180-160 מיליון שקל, הביאו לעלייה במניות הפועלים של עד 2% במהלך המסחר. בסוף ננעלה המניה בעלייה של 0.4%, אחרי שריכזה מחזור של 74 מיליון שקל - הגבוה ביותר בבורסה.

בנק דיסקונט דיווח על הפסד של כ-85 מיליון שקל ברבעון השני - גבוה מההפסד ברבעון הראשון, שהסתכם ב-39 מיליון שקל. רוב האנליסטים העריכו שהבנק יפסיד 40-25 מיליון שקל, ובעקבות זאת ירדה מניית דיסקונט ב-1.9%. מניית בנק לאומי, שפירסם את הדו"חות הכספיים שלשום, ירדה ב-2%. בניגוד לבנק הפועלים, איכזב לאומי ודיווח על נפילה של 80% ברווחים ל-77 מיליון שקל, בעוד שהאנליסטים ציפו לרווח של כ-150 מיליון שקל.

הירידות בלאומי נבעו כנראה גם מכך שביום ראשון ישתחררו מחסימה 26.7 מיליון מניות. שווי המניות של עובדי הבנק היום הוא כ-160 מיליון שקל. העובדים רכשו את המניות במחיר מתואם של כ-5 שקלים, הנמוך בכ-20% ממחירן בבורסה. הבנק הסכים להאריך את האשראי שהעניק לעובדי הבנק לצורך רכישת המניות במטרה לדחות את המימוש, אך נראה שבשוק חששו בכל זאת מהיצעים כבדים במניות ביום ראשון.

מניות קבוצת אי.די.בי נסחרו אתמול בירידות: אי.די.בי אחזקות ירדה ב-1%, אי.די.בי פיתוח ירדה ב-3.1% ודסק"ש ירדה ב-2.3%. דסק"ש פירסמה את הדו"חות אחרי נעילת המסחר, ורק ביום ראשון יוכלו המשקיעים להגיב להפסד של 106 מיליון שקל שרשמה דסק"ש ברבעון השני.

אלביט הדמיה עלתה ב-4.4% בתגובה להודעת החברה על כך שהחברה הבת אינסייטק קיבלה את אישור משרד הבריאות הישראלי לשימוש מסחרי במערכת ה-ExAblate 2000 לטיפול בגידולים ברחם.

היציבות שנרשמה אתמול בשוק המט"ח - השער היציג נקבע ברמה של 4.666 שקלים לדולר, בדומה לשער שנקבע שלשום - עודדה מסחר רגוע בשוק האג"ח. האג"ח השקליות לטווח הקצר מסוג שחר נסחרו עם תנודות לשני הכיוונים בתוך נטייה לירידות, המסחר בגלילים צמודי המדד היה מעורב והגלבועים צמודי הדולר נסחרו בירידות שערים קלות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ