אורקל תמחשב את חברת טבע ביותר מ-30 מיליון דולר

מאת יובל דרור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת יובל דרור

חברת טבע הודיעה אתמול כי בחרה במערכת E-Business של חברת אורקל, כפתרון מיחשוב כולל. מקורות באורקל העריכו את היקף הפרויקט ב-50 מיליון דולר, אך מקורות בשוק מעריכים אותו ב-40-30 מיליון דולר.

המכרז להטמעת מערכת לניהול משאבי ארגון (ERP) בטבע פורסם לפני כשנה, ונחשב לאחד ממכרזי המיחשוב הגדולים בישראל. אורקל היא חברת התוכנה השנייה בגודלה בעולם, והכנסותיה ב-2001 הסתכמו בכ-10.7 מיליארד דולר. החברה מעסיקה כ-170 עובדים בישראל. מבחינת אורקל ישראל, הזכייה במכרז טבע נחשבת לאחת ההצלחות הבולטות בשנים האחרונות. לפני כשנתיים בחר החשב הכללי במשרד האוצר בפתרון של חברת SAP המיוצגת בישראל על ידי נס טכנולוגיות כפתרון הטכנולוגי למיחשוב רוחבי של משרדי הממשלה (פרויקט מרכב"ה). גם הפעם התחרתה אורקל בנס טכנולוגיות.

מערכת Suite OracleE-Businessהיא מערכת ERP הכוללת ניהול מלא של הארגון, מהמערך הפיננסי ועד לייצור, הלוגיסטיקה והשיווק. יישום המערכת החל בכל היחידות העסקיות של טבע בצפון אמריקה. לפי התוכנית, היא תיושם בהדרגה בעשרות שלוחותיה של טבע ברחבי העולם בשנים הקרובות.

המנהל הפיננסי של טבע, דן זיסקינד, אמר שהבחירה באורקל התקבלה לאחר בחינה מדוקדקת של המערכת. לדבריו, מנכ"ל ומייסד אורקל, לארי אליסון, היה מעורב במגעים עם הנהלת טבע והביע מחויבות אישית להצלחת הפרויקט. זיסקינד הוסיף כי טבע מצפה שהמערכת תאפשר חיסכון עקב הורדת רמת מלאים והפחתת עלויות שיווק, לוגיסטיקה וניהול שרשרת הייצור.

אף שאורקל ישראל ניהלה את המכרז בשם אורקל העולמית, ההשלכות של הזכייה במכרז על החברה יהיו מזעריות. ההטמעה של המערכת במדינות השונות תבוצע על ידי סניפי אורקל ושותפותיה העסקיות בכל מדינה ומדינה. מכאן שאורקל ישראל תהיה אחראית על הטמעת המערכת רק במשרדי טבע שבישראל. סכומי הכסף שתעביר טבע לאורקל יחולקו בין אורקל ישראל לבין אורקל העולמית.

כתבות מומלצות

תומכים בזכות להפיל ומתנגדיהם מחוץ לבית המשפט העליון בוושינגטון, היום

מה המשמעות של ביטול פסיקת "רו נגד וייד" ומדוע זה נעשה עכשיו?

ג'קי לוי

"הדביקו לי דימוי של ירושלמי. זרמתי עד שהבנתי שאנשים מאמינים בזה"

מפונים ממריופול לצד בדלנים פרו־רוסים בכפר בזימנה, בחודש שעבר. חלק מהפליטים נשלחו לסיביר

הם פונו מאזורי המלחמה לשטחי רוסיה. הבעיה: לא כולם רוצים להיות שם

תחרות "גו " רפיד באוניבסטיה הסינית הבינלאומית בפתח תקווה
ו
  


מילום :תומר אפלבאום

 
האונ'
סינים
סיני
סין
משחק
משחקים
צחרות

קפצנו לאליפות ישראל ב"גו" באוניברסיטה הסינית בפתח תקוה

לפיד ושר החוץ הטורקי, אתמול באנקרה. ראש ממשלת המעבר יצטרך להתנהל בזהירות, ובידיעה שברחבי המזרח התיכון עוקבים אחרי כל צעד

כרה"מ לפיד יעדיף להימנע מהסתבכות צבאית, אבל עשוי לפזול שמאלה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ