קומברס עלתה ב-2.5%; ורינט זינקה ב-10% לקראת הדו"ח

אולטיקום, החברה הבת של קומברס איבדה 3.5%; צורן עלתה ב-4.5% וגילת הוסיפה 3% לאחר שהודיעה על חוזה עם ספקית תקשורת לוויינית גדולה באסיה; נאסד"ק עלה ב-1.2% ודאו ג'ונס ב-1%

מאת שירלי יום-טוב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת שירלי יום-טוב

יום המסחר אמנם נפתח כשהמדדים מדשדשים ומחפשים כיוון, אך במהרה הם התייצבו ונותרו בטריטוריה חיובית כמעט לאורך היום כולו. המסחר התנהל אמש באופן רגוע לקראת אירועי הזיכרון להתקפת הטרור על מגדלי התאומים והפנטגון לפני שנה. נאסד"ק נעל את המסחר בעלייה של 1.2% לרמה של 1,320 נקודות ודאו ג'ונס הוסיף 1% לרמה של 8,602 נקודות. העליות נרשמו למרות הודעתה של חברת נוקיה, שלפיה הכנסותיה יהיו נמוכות מהתחזיות המוקדמות. עם זאת, בצד החיובי ניתן היה למצוא את הודעתה מאתמול של חברת פורד, יצרנית כלי הרכב השנייה בגודלה בארה"ב, כי תרשום רווח נקי צנוע ברבעון הקרוב, בעוד שהתחזיות היו להפסד.

נוקיה הפינית, יצרנית הטלפונים הסלולריים מספר אחת בעולם, הנמיכה אתמול את יעדי ההכנסות שלה לרבעון. נוקיה צופה כי מכירותיה ברבעון השלישי ינועו בטווח של 7.4-7.1 מיליארד יורו, לעומת תחזיות שסיפקה לפני חודשיים להכנסות של 7.6 מיליארד יורו. הרווחים, עם זאת, יהיו בטווח הגבוה של התחזיות - 17-15 יורוסנט למניה. מניית נוקיה איבדה אמש 2.5%.

המשקיעים נותרו גם אמש זהירים לרגל יום השנה לאירועי הטרור, שחל היום. הימים האחרונים מלווים בחששות מפני פיגועי ראווה נוספים - מה שאינו תורם למצב הרוח הלאומי בארה"ב. גם החששות מפני פתיחת זירת מלחמה בעיראק בניסיון להדחת סדאם חוסיין, קיננו אצל המשקיעים. לאור זאת, אסטרטגים בוול סטריט העריכו כי המשקיעים מעדיפים בימים האחרונים "להישאר מאחורי הקווים" עד שיתפזר הערפל מעל כוונות ארה"ב בכל הנוגע לשלטון העיראקי.

בין המניות הישראליות נרשמה אמש מגמה מעורבת. במרכז תשומת הלב עמדו קומברס טכנולוג'י והחברות הבנות שלה ורינט ואולטיקום לקראת פרסום הדו"חות לרבעון השני אמש לאחר תום המסחר. מניית קומברס המשיכה את המגמה החיובית ועלתה ב-2.5% למחיר של 8.3 דולרים, מניית אולטיקום ירדה ב-3.5% למחיר של 5.8 דולרים, אך ורינט זינקה ב-10% למחיר של 10.1 דולרים המשקף לה שווי שוק של 215 מיליון דולר - נמוך ב-42% משווי השוק שלפיו הונפקה לפני ארבעה חודשים.

בדו"ח שפורסם אתמול על ידי האנליסטים אילן זיווטופסקי, שמעון אלון ואייב פינקלשטיין מבית ההשקעות גולדמן סאקס, הביעו הכותבים ביטחון בכך שקומברס תעמוד בתחזיותיהם להכנסות של 184 מיליון דולר והפסד של 13 סנט למניה או 25 מיליון דולר (פרופורמה). עם זאת, תחזית זו היא בטווח התחתון של התחזיות בוול סטריט, המדברות בממוצע על הכנסות של 183 מיליון דולר והפסד של 12 סנט למניה (23 מיליון דולר).

"לא נהיה מופתעים אם קומברס תאמר שהיא מצפה לירידה בהכנסות ברבעון השלישי", הם אמרו. החברה צפויה היום לספק פרטים על פיטורי 1,200 העובדים שעליהם הודיעה בסוף יולי, וההשפעה של המהלך על תוצאותיה.

מניית ענקית תוכנות הבילינג והטיפול בלקוחות, אמדוקס, עלתה בכ-2% למחיר של 7.3 דולרים. החברה הודיעה אתמול על הארכת הסכם האאוטסורסינג שלה עם חברת Sensis (לשעבר, פסיפיק אקסס) - חברה בת של טלסטרה. ההסכם הוארך עד 2007, ולפי תנאיו אמדוקס תספק פתרונות אאוטסורסינג לסנסיס עבור מרכזי מידע של החברה ותבצע את ניהולם, כולל שירותי תמיכה ותחזוקה.

מניית צ'ק פוינט הוסיפה 0.5% למחיר של 7.3 דולרים. אתמול פירסמה החברה כי חברת המחקר גרטנר מיצבה את צ'ק פוינט כמובילה בשוק ה-VPN למחצית השנייה של 2002, וזאת בשנה השנייה ברציפות. עוד הודיעה צ'ק פוינט על פתרון חדש לאבטחת רשתות VPN, ה-SmartLSM, שיאפשר מעתה אבטחה של עד 1,000 נקודות מחשב המחוברות ביניהן ברשת. הפתרון מרחיב את ארכיטקטורת ה-Smart שבפיתוחה של החברה.

-- מניית גילת הוסיפה כ-3% למחיר של 75 סנט לאחר שהחברה הודיעה על אספקת מערכת ה-Skystar, המציעה תקשורת לוויינית דו-כיוונית, לספקית שירותי תקשורת הלוויין היפאנית הגדולה באסיה - JSAT קורפוריישן.

עוד בלטו אמש במסחר מניית ווקלטק שירדה ב-9% למחיר של 44 סנט לאחר זינוק של כ-15% אמש, ומניית צורן שעלתה ב-4.5% למחיר של 13.4 דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ