קב"ט מעלה אדומים חשוד בהברחת פלשתינאים

מאת יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת יהונתן ליס

משטרת מעלה אדומים עצרה אתמול קצין ביטחון בעירייה, בחשד שבמהלך החודשים האחרונים הבריח לעיר תמורת שוחד שקיבל מקבלנים, פועלי בניין פלשתינאים ללא אישורי עבודה. במקביל הותר לפרסום כי לפני שבועיים עצרה המשטרה מאבטח נוסף, בשל חשדות דומים.

לפני כחודשיים הגיע למשטרה מידע מודיעיני ולפיו המאבטח, שנשכר על ידי חברה פרטית לבקשת העירייה ועסק בשמירה מסביב העיר, נענה לבקשתם של כמה קבלנים הבונים בתים במעלה אדומים וסייע, תמורת שוחד, להכניס לתחומי העיר פועלים פלשתינאים מהאזור. המשטרה, בראשות מפקד התחנה, סנ"צ ששי ששון, פתחה בחקירה סמוייה, במהלכה תועד המאבטח כשהוא מסיע פועלים מבעד למחסומים, שבכניסה לעיר, אל אתרי הבנייה. במשטרת מעלה אדומים טענו אתמול כי המאבטח, ששמו נאסר לפרסום על ידי בית משפט השלום בירושלים, הפליל בחקירתו שלושה קבלנים ישראלים ששיחדו אותו. השלושה זומנו בימים האחרונים לחקירה במשטרה. חקירתו של המאבטח הסתיימה לפני כמה ימים והמשטרה העבירה את ממצאיה לפרקליטות לצורך הגשת כתב אישום.

במקביל נפתחה חקירה נגד קב"ט העירייה, בעקבות מידע בנוגע לקבלנים ששיחדו אותו תמורת הברחת פועלים. השניים נחשדים כי הפרו את צו אלוף פיקוד מרכז, המתיר כניסה לשטחי ישראל רק לפלשתינאים מעל גיל 25 ללא עבר ביטחוני, המחזיקים בהיתרי עבודה.

היום צפויה המשטרה לבקש את הארכת מעצרו של קצין הביטחון. מעיריית מעלה אדומים נמסר: "זהו מקרה פרטי וחריג שיטופל אישית על ידי העירייה, המשטרה וחברת האבטחה".

כתבות מומלצות

ליה תומאס. היתה השנה לטרנסית הראשונה שזוכה בתואר באליפות המכללות, ואף הביעה רצון להתמודד על מקום במשחקי פריז 2024

"שיתבייש כל מי שתמך בהחלטה המפלה והלא מדעית נגד הטרנסיות"

לפיד. הכי ישראלי כי מסאפר יטא מצלצל לו מוכר, אבל הוא לא יזכור בדיוק מאיפה

מה ישראלי בעיני? יאיר לפיד. הוא תמצית השחצנות וההכחשה

ליעד. ממשיך להיות תמים

חתונמי טמנה מוקשים לזוג החלש ביותר, וכצפוי הוא התרסק על המסך

סלט "אורז" בר, קישואים ונענע

ליד המנה העיקרית, או במקומה: 16 סלטים עם אורז שהולכים טוב עם קיץ

חגית משולם

אחרי שנים של המתנה לדיור ציבורי, שתי אמהות נואשות עשו צעד קיצוני

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ