ההתאחדות נכשלה במכירת אימוץ ליגת העל ועלולה להפסיד מאות אלפי שקלים'

מנכ"ל ההתאחדות: היינו עסוקים במכירת זכויות השידור לטלוויזיה

מאת דורון ברגרפרוינד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת דורון ברגרפרוינד

ההתאחדות לכדורגל עומדת בפני הפסד כספי כבד, שעשוי להגיע למאות אלפי שקלים, בגין כישלונה בניסיון מכירת הזיכיון לאימוץ ליגת העל. בשלוש השנים האחרונות אומצה הליגה על ידי חברת פלאפון, בסכום של כחצי מליון דולר לעונה. הפסד כספי נוסף שנגרם להתאחדות נובע מהצורך להדפיס בשנית את לוחות המשחקים, בעקבות השינוי בלוח המשחקים.

בשנה האחרונה נשמעו הערכות כי ניתן לקבל עבור אימוץ הליגה כמיליון דולר לעונה. לפני כחודשיים פורסם כי ההתאחדות מנהלת מו"מ על האימוץ עם חברת כרטיסי אשראי, אך בהתאחדות לא אישרו זאת.

הנחת העבודה היא כי לא אפסו הסיכויים למכירת הזיכיון לאימוץ. ואולם בכל מקרה - גם אם יימכר הזיכיון ביותר מחצי מיליון דולר לעונה, ההתאחדות עשויה להימצא בעמדה נחותה במו"מ, שכן בכל מחזור שיחלוף מבלי שיימכר הזיכיון, היא תפסיד כסף.

מנכ"ל ההתאחדות חיים צימר הסביר אתמול כי המו"מ המואץ עם זכייניות הטלוויזיה העסיק את ראשי ההתאחדות בחודשיים האחרונים וקשה היה לנהל מו"מ עם גורמים מסחריים בדבר אימוץ הליגה. עם זאת, חברת צ'רלטון מונתה לנהל את המו"מ בין ההתאחדות לגופי השידור בטלוויזיה.

אתמול החל מו"מ עם ערוץ 10 על מכירת זכויות שידור משחקי ליגת העל בימי שני. ההתאחדות פתחה במו"מ עם ערוץ 10 בעקבות בקשתו של הממונה על הגבלים העסקיים, דרור שטרום, שהיתנה את אישור ההסכם עם ערוץ 2 בכך שינוהל גם מו"מ עם ערוץ 10. בד בבד נמשך המו"מ בעניין עם ערוץ הספורט.

בעקבות בקשתו של הממונה על ההגבלים הוחלט בערוץ 2 לשלם סכום של 11 מליון דולר לשנה עבור הזכויות לשדר בכל מוצאי שבת את המשחק המרכזי שייקבע על ידי הערוץ. זאת לעומת השנים האחרונות בהן ערוץ 2 יכול היה לבחור את המשחק שישודר רק פעם בשני מחזורים. ביום שבת יועבר בשידור ישיר הדרבי בפתח תקווה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ