מריל לינץ' מעניק המלצת "קנייה חזקה" בטווח הארוך לאנ.די.אס

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ

על רקע מצבו העגום של שוק הטכנולוגיה, בולטת המלצתו של בנק ההשקעות מריל לינץ' על חברת אנ.די.אס. במריל לינץ' הותירו את המלצתם למניה על "קנייה" בטווח הקצר והעניקו המלצת "קנייה חזקה" לטווח הארוך.

במריל לינץ' צופים כי הכנסות החברה יצמחו ב-9% ב-2003 ל-393 מיליון דולר. עם זאת, בבנק ההשקעות מעריכים כי ללא החוזה עם DirecTV, שעתיד להסתיים באוגוסט 2003, תאבד אנ.די.אס 17% מהכנסותיה ב-2004 ו-5% מהכנסותיה ב-2005. כך, יצנחו ההכנסות ב-2004 חזרה לרמתן השנה, 361 מיליון דולר. לטענתם, צניחה זו תתוקן החל ב-2005. במריל לינץ' מעריכים כי שוק הגישה המותנית לשידורים דיגיטליים ירשום צמיחה משמעותית בשנים הבאות. עם זאת, לדבריהם צמיחה זו תושפע בטווח הקצר מצמצום הוצאות של מפעילות הטלוויזיה בתשלום. בבית ההשקעות מעריכים כי אנ.די.אס תמשיך לצמוח, יחד עם המתחרה קודלסקי.

אנ.די.אס רושמת צמיחה מהירה המתבססת על מאגר צופים של 29.6 מיליון, נכון לסוף יוני. עם לקוחותיה נמנות BskyB בבריטניה, וכן DirecTV וכייבלויז'ן האמריקאיות. במריל לינץ' אומרים כי אנ.די.אס שלטה ב-29% משוק הגישה המותנית לטלוויזיה בתשלום, נכון ל-2001 - לעומת 27% של קודלסקי. בבית ההשקעות גם מתייחסים בחיוב לחדירה של אנ.די.אס לשוק הסיני באמצעות החוזה עם סצ'ואן כייבל.

למרות זאת, בטווח הקצר צופים במריל לינץ' כמה השפעות ממתנות למניה: איבוד החוזה ל-DirecTV החל באוגוסט 2003, הקונסולידציה בשוק הטלוויזיה בתשלום והאטה מסוימת בצמיחת שוק זה. עם זאת, בבית ההשקעות טוענים כי מחיר המניה של אנ.די.אס משקף כבר את כל החששות האלה. כך, טוענים במריל כי מחירה של מניית אנ.די.אס אטרקטיווי יותר מזה של מתחרתה, קודלסקי.

לאור ההמלצה נסחרה אתמול בשעות הערב מניית אנ.די.אס בעלייה מזערית בניגוד למגמת הירידות בשוק. מחזור המסחר במניה היה גבוה פי ארבעה מהממוצע בה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ