חשש מפיגועי נקמה והתפרעויות בחברון

שלמה שפירא, בן 50 מי-ם, נהרג אמש כשמחבל ירה על ישראלים שסיירו ליד הקסבה; 3 ילדיו נפצעו, אחד קשה

ארנון רגולר
עמוס הראל
יהונתן ליס
מאת יאיר שלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ארנון רגולר
עמוס הראל
יהונתן ליס
מאת יאיר שלג

אזרח ישראלי נהרג ושלושת ילדיו נפצעו בפיגוע ירי שהיה אמש (שני) בחברון. הנפגעים הם תושבי ירושלים שבאו לעיר במסגרת מבצע הביקורים שיזמו המתנחלים לרגל סוכות. בצה"ל ובמשטרה הובע אמש חשש מחידוש ההתפרעויות של אנשי ימין קיצוני בעקבות הפיגוע. גם דובר היישוב היהודי בחברון, נעם ארנון, העריך שצפויים ניסיונות של יהודים לפגוע בערבים. אמש, סמוך לחצות, נכנסו עשרות מתנחלים לקסבה של חברון, וניסו להיכנס לבתים בבעלות יהודית, אך פונו בידי צה"ל.

הפיגוע אירע סמוך לשעה 18:15 בערב, כשפלשתינאי ירה כמה צרורות מרובה קלצ'ניקוב לעבר קבוצת המטיילים בפאתי הקסבה בעיר. האב - שלמה שפירא, בן 50 - נפצע אנושות, ופונה עם שלושת ילדיו לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים. הוא מת מפצעיו כעבור שעתיים. שלושת הפצועים הם הבן שוקי בן תשע, שנפצע קשה, ופנחס בן 18 ויהודה בן 12, שנפצעו קל.

כוחות גדולים של צה"ל הגיעו למקום התקרית וערכו סריקות, אך בחיפושים הראשונים לא הצליחו לאתר את המחבל, שנמלט לכיוון הקסבה ושכונת חארט א-שייח.

צה"ל ימשיך במבצע האבטחה הנרחב בחברון היום. גם היום צפויים להגיע לעיר אלפי מבקרים ישראלים, כדי להזדהות עם המתנחלים ולהתפלל במערת המכפלה. בשל בואם של המבקרים הובאו לחברון כמה פלוגות של חיילי חי"ר וגם בדרך ירושלים-בית לחם הוצבה אבטחה כבדה.

תושביה הפלשתינאים של חברון נתונים בעוצר בשל גל המבקרים, אך העוצר לא מנע את הפיגוע אתמול. מקורות צבאיים אמרו כי התושבים הפלשתינאים יישארו בעוצר גם בימים הקרובים. לצה"ל אין מידע נקודתי על פיגועים מתוכננים, אך על פי הערכות צפויים ניסיונות נוספים לפגוע במבקרים ובמתפללים בעיר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ