ליהמן ברדרס: הקופקסון של טבע מכה בסרונו

תפרסם בקרוב אזהרת רווח ותפחית את התחזיות לרביף

מאת אילן מוסנאים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת אילן מוסנאים

הקופקסון של טבע, ממשיך להכות בתרופת הרביף של סרונו ונראה שהחברה תיאלץ לפרסם בקרוב אזהרת רווח לרבעון השלישי של 2002, ולהפחית את תחזיות למכירות של תרופת הרביף. כך מעריכים האנליסטים אד גודבר, ג'ונתן וולטון וסם וויליאמס מליהמן בראדרס. בחברה מעריכים כי החברה תעדכן כלפי מטה גם את תחזיותיה ל-2003.

נזכיר כי בסוף יולי פירסמה יצרנית התרופות סרונו אזהרת רווח לפיה היא צפויה לרשום צמיחה של 10% ברווח, לעומת תחזיות קודמות של 15%-17%. החברה דיווחה על ירידה במכירות הרביף ברבעון השני, והנמיכה את תחזית המכירות לרביף בארה"ב ב-2002, מרמה של 60-70 מיליון דולר (תחזית שמסרה במאי) לרמה של 58-60 מיליון דולר.

סרונו מסרה ביולי כי היא מצפה להציג ב-2002 צמיחה של 43%-45% במכירות הרביף ברחבי העולם לרמה של 543 מיליון דולר. מספרים אלו נשענו על צפי לצמיחה של 24% במכירות הרביף מחוץ לארה"ב לרמה של 471 מיליון דולר.

האנליסטים מציינים כי מכירות הרביף מחוץ לארה"ב, בשני הרבעונים שפתחו את 2002, הסתכמו ב-110 מיליון דולר בכל רבעון. המשמעות היא שכדי לעמוד ביעד תצטרך החברה להציג מכירות בהיקף של 250 מיליון דולר במחצית השניה של השנה. בליהמן סבורים כי החברה לא תצליח לעמוד במספרים שהציבה, וזאת בעיקר בשל החדירה המוצלחת של הקופקסון של טבע לאירופה. בליהמן מעריכים, כי המכירות של הרביף מחוץ לגבולות ארה"ב יסתכמו בכ-235 מיליון דולר בלבד במחצית, מספר שמצביע על צמיחה של 39% במכירות הרביף בעולם.

כדי לעמוד בתחזית לצמיחה של 43% במכירות הרביף בעולם, ולפצות על השחיקה בקצב הצמיחה של מכירות הרביף מחוץ לארה"ב, תצטרך סרונו להציג במחצית השנייה של 2002, מכירות של 87 מיליון דולר בארה"ב - גבוה מתחזיותיה לשנה כולה.

בליהמן מוסיפים כי הסכם שיתוף הפעולה עם פייזר, עליו חתמה החברה, יעזור לה להשיג צמיחה נאה במכירות בארה"ב, שצפויות להסתכם בכ-226 מיליון דולר ב-2003. עם זאת, שיתוף הפעולה לעיל ייכנס לתוקף רק בחודש אוקטובר ולכן החברה לא תוכל להנות ממנו יתר על המידה ב-2002.

בליהמן מציינים כי נתוני ה-IMS (התפלגות מרשמי התרופות בארה"ב) האחרונים, לשוק הטרשת הנפוצה, מעלים כי תרופות הרביף של סרונו והבטאסרון של שרינג, סובלים מהתחזקות של תרופת האוונקס של ביוג'ן, עקב מהלך שיווקי נרחב שהאחרונה ביצעה. נתח השוק של מרשמי הרביף, ירד בתחילת ספטמבר לרמה של 10.8% לעומת רמה של 13.4% בחודש אוגוסט. במקביל עלה חלק המרשמים של תרופת האוונקס ל-61% לעומת 52% באוגוסט.

כתבות מומלצות

מפגינות התומכות בזכות להפיל מחוץ לבית המשפט העליון בוושינגטון, היום

בארה"ב תומכים בחופש, עד שזה מגיע לגוף האישה

במחקר נמצא

מחקר: חוש הריח משחק תפקיד בבחירת חברים חדשים

תומכים בזכות להפיל ומתנגדיהם מחוץ לבית המשפט העליון בוושינגטון, היום

מה המשמעות של ביטול פסיקת "רו נגד וייד" ומדוע זה נעשה עכשיו?

ג'קי לוי

"הדביקו לי דימוי של ירושלמי. זרמתי עד שהבנתי שאנשים מאמינים בזה"

מפונים ממריופול לצד בדלנים פרו־רוסים בכפר בזימנה, בחודש שעבר. חלק מהפליטים נשלחו לסיביר

הם פונו מאזורי המלחמה לשטחי רוסיה. הבעיה: לא כולם רוצים להיות שם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ