שוק המט"ח: הדולר עלה ב-0.5% ל-4.871 שקלים

בעקבות המתקפה הצפויה על עיראק

מאת גולן פרידנפלד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת גולן פרידנפלד

שערו היציג של הדולר נקבע ברמה של 4.871 שקלים - גבוה בכ-0.5% לעומת שערו היציג מיום שישי. אתמול נסחר הדולר במסגרת האופציות ברמה של 4.87 שקלים, כך שלעומת שער זה מדובר בירידה קלה.

נראה כי הודעות ההרגעה של שר האוצר ומנכ"ל משרדו מוועידת קרן המטבע העולמית בוושינגטון לא עוזרות במיוחד להרגעת שוק המט"ח, כשהחששות מפני המתקפה על עיראק תומכים בהתחזקות הדולר. "וושינגטון פוסט" מדווח היום כי סדאם חוסיין הורה למפקדי הכוחות בשטח לעשות שימוש בנשק לא קונוונציונלי במידה שהקשר עם בגדד ינותק במסגרת התקיפה האמריקאית. פרסום זה מדרבן היום את הגופים הפעילים בשוק המט"ח לרכוש דולרים.

אוהד מראני, מנכ"ל משרד האוצר, ציין היום כי הפגישה עם ראשי סוכנות הדירוג הבינלאומית S&P היתה מוצלחת מאוד וכי העברת תקציב 2003 חשובה יותר בעיניהם מעמידה ביעד הגירעון ל-2002. עובדה זו מחדדת היום את חשיבות העברת התקציב בכנסת בחודש אוקטובר, ונראה כי עיני כל סוכנויות הדירוג יהיו נשואות לעבר ממשלת ישראל והצלחתה או כשלונה להעביר את תקציב 2003 כלשונו.

התנודתיות הגבוהה בשוק המט"ח היום מיוחסת בין היתר לעובדה שזהו היום האחרון לרבעון השלישי, ומתאפיין היסטורית בתנודתיות. מנגד, יציאת צה"ל מהמוקטעה, שמביאה להתקרבות מועד התקיפה בעיראק על ידי ארה"ב, גורמת למשקיעים להחזיק במטבע האמריקאי מחשש שתקיפה כזו תבוא ללא התראה מוקדמת.

בבית ההשקעות אקסלנס מציינים הבוקר כי רמת התמיכה הקרובה לשער הדולר עומדת על 4.85 שקלים, ומתחתיה נמצאת רמת התמיכה של 4.82 שקלים. רמת ההתנגדות הקרובה עומדת על 4.88 שקלים, ומעליה צפוי הדולר להיעצר ב-4.90 שקלים.

כתבות מומלצות

נעל שנמצאה בחפירות. החוקרים משתמשים בשיטות ובכלי עבודה מעולם הארכיאולוגיה

נעלי ילדים וכלי אוכל נמצאו בבונקר של מפקד מרד גטו ורשה אנילביץ'

שר הביטחון בני גנץ וסגן הרמטכ"ל הרצי הלוי (במרכז), בסיור במרחב התפר בשומרון, באפריל. הכרחי כי מינוי הרמטכ"ל ישקף התאמה מרבית בין הדרך שיתווה לצבא ובין השקפת העולם של הדרג הפוליטי

אין סיבה להצטדק. מינוי הרמטכ"ל הוא הליך פוליטי מובהק, וזה הכרחי

בן עמי ומנכ"לית משרד התחבורה מיכל פרנק. באופן אבסורדי, ככל שחדר המזוודות האבודות יהיה עמוס יותר כך ייטב עם פרנק

לישראל אין פתרון. עכשיו זה בטיסות, מחר - חכו ותראו

חבר הכנסת איתמר בן גביר
מליאת הכנסת 20.06.2022
הכנסת ה-24
העשרים וארבע
הממשלה השלושים ושש
ה-36
כנסת ישראל
ירושלים
י-ם
מליאה
דיוני המליאה

התקשורת מכורה, וככה דמות קיצונית ומקטבת צוברת כוח

"דבר עם הסוכן שלי". מי בכלל צריך את העיבוד?

המקור הצרפתי מביס את הגרסה הבריטית בנוקאאוט

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ