ביד נעלמה ובזרוע נטויה

אביב לביא
אביב לביא
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אביב לביא
אביב לביא

בשבוע שעבר פורסם כאן תחת הכותרת "היד הנעלמה" תצלום של שלט בנתיבי אילון ששוכתב ברוח פמיניסטית. תגובתו של מנכ"ל נתיבי אילון, שהאשים את המשכתבים/ות בוונדליזם וטען שהוספת האות י' מסכנת חיי אדם, הקפיצה את הנשים שעומדות מאחורי היוזמה. מדובר בשלוש חברות מהמרכז, שאף הנציחו את עצמן בשעת מעשה, ומסרבות להזדהות מחשש שייעצרו. הן אימצו לעצמן את הכינוי "היד הנעלמה" ושיגרו את התגובה הבאה:

"מעשה זה בוצע כדי להעלות את העניין לסדר היום הציבורי. נמאס לנו מזה שכמעט בכל השלטים הפנייה היא בלשון זכר בלבד, אפילו בשלטים שהוזמנו במיוחד למלתחות נשים. מה לעשות, העידן שבו האשה עמלה במטבח והגבר נהג לעבודה חלף, וחבל שחברת נתיבי אילון שנסמכת על שולחן משלמי ומשלמות המסים, לא הפנימה את המסר. שלט זה נבחר כמחאה, משום שכל כך בקלות ניתן היה לכתוב שם 'צאו' או 'היציאה'. לראיה, בקרבת שלט זה יש שלט אחר בנוסח 'לרוקח - היציאה גם ממרכז הירידים'. ההאשמה בזלזול בחיי אדם או בוונדליזם היא ציניות לשמה. מעניין שחברת נתיבי אילון נחפזה כל כך להחזיר את המצב לקדמותו כבר ביום פרסום הידיעה. שלטים סמוכים שרוססו (לא על ידינו) והוספו להם המלים 'למשרפות' ו'גירוש' עמדו בקלונם חודשיים לפחות, ללא התערבותו של מנכ"ל נתיבי אילון, שומר המוסר והסדר הציבורי. לא ביקשנו לשנות את נתיבי אילון לנתיבי אילונה, אנו רק מקוות שבשלטים שיוזמנו בעתיד, ולאו דווקא תחבורתיים, תוקדש מחשבה כיצד ניתן להפנות אותם לכלל האוכלוסייה".

טל, אחת מהשלוש, מספרת שכבר לפני שנה היא טיפלה בשלט שליד גלילות, אבל אז עבדה עם מארקר ואיש לא שם לב. "השנה באנו מוכנות, עם תבניות וכל מה שצריך". התוכניות להמשך עדיין לא מוגדרות, אבל טל מבטיחה שהיד הנעלמה עוד נטויה: "פירסמנו את העניין הזה בכל מיני פורומים והמון נשים שלחו לנו מסרים מעודדים, שאנחנו צודקות וחייבות להמשיך".

כתבות מומלצות

המאחז מצפה דני, אתמול. חיבור מאחזים לחשמל היה לציפור הנפש של ח"כ ניר אורבך

מהבנייה ועד הכספים החדשים למתנחלים: השנה של הממשלה מעבר לקו הירוק

הילה רוח. "יצאו באלבום החדש כמה שירים עם לב. ויש לי לב"

"באלבום החדש רציתי לחלוץ שד. אתה יכול לצטט"

מפגינות נגד החלטת בית המשפט העליון בארה"ב לבטל את זכותן החוקתית של נשים להפיל, אתמול

פסיקת העליון היא עוד צעד המחלק את ארה"ב לשתי מדינות נפרדות

נתניהו בכנסת, השבוע. כבר אין במחנה שלו מי שיעקמו פרצוף אל מול תעמולה יהודית־לאומנית בוטה

נתניהו כבר ניצח בקרב על היהדות, וזה ישמש אותו היטב בבחירות

קלריס חרבון. "פעם עורכת דין אמרה לי בדיון שהצמידים שלי מרעישים. אמרתי, אלה לא הצמידים, אני מרעישה לך בעיניים"

"אני לא גולה פוליטית, אני פרחה פוליטית"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ