בניזרי נחקר שוב במשך 7 שעות; טען: יעקב בוכריס מעליל עלי

מאת ברוך קרא
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת ברוך קרא

שר העבודה והרווחה שלמה בניזרי נחקר אתמול שוב, במשך שבע שעות, על החשדות כי קיבל שוחד מהקבלן משה סלע ומרעייתו עדנה סלע. זאת, תמורת סיוע בייבוא עובדים זרים. לפי החשד, שנים רבות הזוג סיפק לבניזרי טובות הנאה, בהן מגורים בבית בירושלים, כמעט בחינם, שיפוצים, שירותי ניקיון וכן העברת כסף מזומן לפטרונו הרוחני של השר, הרב ראובן אלבז.

חקירת המשטרה בדבר החשדות נגד בניזרי מנוהלת במשך תקופה ארוכה. החוקרים אספו חומר רב מעובדים במשרד העבודה, בשירות התעסוקה, מקבלני כוח אדם שונים, ממעסיקים וכן מעוזרות מחו"ל, שעל פי החשד, סיפקו למשפחת בניזרי שירותים בחינם.

אתמול נשאל השר על טיב קשריו עם סלע, על נוהלי הקצאת העובדים הזרים ועל בקשותיו לכאורה של השר מסלע לסייע לרב אלבז. גם אתמול בניזרי שב ואמר לחוקריו כי מדובר בעלילה שנתפרה נגדו בידי מבקשי רעתו, בראשם מנכ"ל שירות התעסוקה לשעבר, יעקב בוכריס.

החשד הראשון נגד בניזרי מתייחס לשנת 98', אז כיהן כסגן שר הבריאות. לפי אותו חשד, באותה תקופה התגוררה משפחת בניזרי בדירה קטנה בירושלים, שהיתה צרה מלהכיל את כל בני המשפחה. כשהתברר לבניזרי כי דירה גדולה שסמוכה לדירתו, הועמדה למכירה, הוא הציע לזוג סלע לרכוש אותה. הזוג נענה לבקשתו ורכש את הדירה ב-260 אלף דולר. לצורך הרכישה, לקחו בני הזוג משכנתא בסך 150 אלף דולר, בריבית גבוהה. לאחר רכישתה, עמדה הדירה ריקה במשך שישה חודשים ולאחר מכן הושכרה לזוג בניזרי.

בחוזה איפשר סלע לבניזרי לערוך שיפוץ בדירה, בין השאר, לשבור את הקיר המחבר בין שתי הדירות, כך שייהפכו ליחידת דיור אחת. המשפץ, לפי החשד, היה סלע.

מיד לאחר שמונה בניזרי לשר הבריאות, הוא מינה את עדנה סלע למנהלת לשכתו וליועצת. מאוחר יותר, מסיבות שונות, היא פוטרה. בניזרי טען, להגנתו, כי אינו רואה פגם בהתנהגותו, שכן שילם שכר דירה בסך 750 דולר לחודש ונתן לבעל הדירה 12 צ'קים מראש.

החשד העיקרי נגד בניזרי מתייחס לתקופה שבה הוא מכהן כשר העבודה והרווחה. לפי החשד, גמל לסלע בכך שהעביר לו מידע פנימי משמעותי, כדי שיוכל לייבא עשרות עובדים זרים בהיתר.

טובות ההנאה המשיכו לזרום, לכאורה, לבניזרי. במשטרה סבורים כי סלע סיפק לו בחינם עובדות מבולגריה ורומניה. בניזרי הכחיש כי השתיים עבדו אצלו. אולם, נציגי הפרקליטות נשלחו לבולגריה והחתימו את העובדת הבולגריה על תצהיר, שלפיו עבדה במשך חודשיים בבית השר.

לטענת החוקרים, בעת החקירה פעל סלע לשבש את הליכיה ואף הדיח עד משמעותי. מקורות במשטרה אומרים כי סלע אף ניסה לטרפד חתימת הסכם עם עד מדינה במקרה. מלבד מתן שוחד, סלע גם חשוד ברישום כוזב במסמכי תאגיד ובקבלת דבר במרמה.

יועץ התקשורת של השר, יורם מלכה, אמר אתמול כי השר שיתף פעולה עם החוקרים והכחיש את כל החשדות המיוחסים לו. בניזרי עצמו אמר כי "הואיל ואיני מפחד מן האמת, אני סמוך ובטוח כי תהיה חקירה אובייקטיווית שתוציא את האמת לאור".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ