מתחזקות העליות בדולר על רקע ההסלמה הביטחונית

מוסיף 0.5% לרמה של 4.713 שקלים

מאת אמיר טייג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת אמיר טייג

לאחר שהמסחר בדולר נפתח הבוקר ביציבות סביב רמה של 4.691 שקלים, עבר הדולר בהמשך היום לעליות קלות, והיציג נקבע על 4.709 שקלים - עלייה של 0.43% לעומת היציג של אתמול. לאחר קביעת היציג ממשיך הדולר להתחזק מעט ונסחר כעת ברמה של 4.713 שקלים - כ-0.5% מעל היציג של אתמול. כניסתו של צה"ל למחנות הפליטים של טול כרם ושכם מעוררת חששות מחודשים בקרב הפעילים להסלמה בטחונית, אשר עשויה לפגוע בחוסנו של השקל, הנמצא קרוב למחיר שפל מול הדולר של כחודשיים וחצי.

מחדר העסקות של בנק דיסקונט נמסר כי מרבית הפעילות היום מתבצעת במסגרת המערכת הבנקאית - המקומית והזרה. "באופן כללי המסחר רגוע, מדי פעם ניתן לזהות רכישות על ידי הבנקים, כאשר מצד הקונים נמצאות בעיקר חברות עסקיות, המעריכות כי מעל רמה של 4.7 שקלים לדולר, אטרקטיוויות המכירה היא גבוהה".

"לא רואים פעילות חריגה. מרבית הפעילות היא של גורמים עסקיים ובנקאיים. את המשקיעים הזרים רואים פחות בימים האחרונים", כך מוסר אבי שריר מחדר העסקות של אקסלנס. "מרבית החברות כבר סיימו לרכוש הגנות דולריות לקראת סוף השנה, ולפיכך אינן מייצרות ביקושים לדולרים בימים האחרונים", אומר שריר ומוסיף כי גם בפעילות הזרים רואים ירידה בתקופה האחרונה. "מרביתם סגרו את הפוזיציות במהלך סוף אוקטובר, כאשר השקל הלך והתחזק לקראת סוף השנה. כיום מרביתם אינם פעילים בשוק מאחר שאינם רוצים לפתוח פוזיציות חדשות עד תום השנה". שריר מציין כי פעילות המסחר במטבע יורדת בכל העולם לקראת סוף השנה וחופשת צדמבר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ