אמבלייז וריל נטוורקס בשלב הסופי במכרז וודאפון בשווי עשרות מיליוני דולרים

עינב בן יהודה
מאת ערן גבאי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עינב בן יהודה
מאת ערן גבאי

אמבלייז ו-Real Networks עלו לשלב הסופי של מכרז ענקית הסלולר הבריטית וודאפון לאספקת פלטפורמת וידיאו סטרימינג (Streaming), המאפשרת להציע שירותי וידיאו לפי דרישה לסלולר, בשווי עשרות מיליוני דולרים.

על פי גורמים בתעשייה, סיכוייה של אמבלייז לזכות במכרז קטנים משל Real Networks. המכרז אמור להיות מוכרע סופית בשבועות הקרובים.

המכרז נמשך כשנתיים והשתתפו בו תחילה כ-30 חברות, ביניהן נוקיה, אריקסון ומיקרוסופט, שהצטרפה להצעה של אמבלייז לאחרונה.

אלי רייפמן, המחזיק באמבלייז, התבטא בעבר בעניין פוטנציאל העסקה עם וודאפון, בחישוב המתבסס על מספר מנוייה - וטען כי ההכנסות הכוללות ממכרז זה יכולות להסתכם, על פני שנים, ביותר ממיליארד דולר.

גורם בכיר באמבלייז טוען, כי "אם E-sys תזכה לפחות בכ-20% מהמכרזים בהם היא משתתפת - כ-73 במספר - וב-2 מכרזים גדולים לפחות, מצבה יהיה טוב". החברה משתתפת כיום בכ-10 מכרזים גדולים.

החברה מתמודדת, בין היתר, במכרזים של צ'יינה מובייל עם פוטנציאל הכנסות כולל בהיקף של מיליארד דולר על פני מספר שנים; של טלקום איטליה עם פוטנציאל הכנסות כולל בהיקף של חצי מיליארד דולר; ושל ווינד באיטליה בהיקף של 60 מיליון דולר.

באמבלייז טוענים, כי בתחילת 2001 נדחו כ-90% מהמכרזים בשנתיים לפחות, וחלק גדול מהם ממשיכים להידחות גם היום מרבעון לרבעון. לטענת גורם בכיר בחברה, בחודשיים האחרונים נסגרו שני מכרזים בהם זכתה החברה, אחד מהם באורנג' סוויס, עבור 20 אלף משתמשים והמוערך בכ-30 מיליון דולר, ובמכרז נוסף שהחברה לא מוכנה לדווח עליו.

באמבלייז סיסטמס (E-sys) מתנהל ויכוח בשבועות האחרונים האם להמשיך ולהקדיש את עיקר המאמץ של הקבוצה לפעילות הווידיאו סטרימינג, או להעביר חלק מהמאמץ ומהמשאבים לפיתוח מערכות MMS לשליחת הודעות מולטימדיה. אמבלייז רכשה ביולי השנה את הסטארט אפ UCnGO תמורת כ-3.6 מיליון דולר. רייפמן טוען כי "אמבלייז לא תהיה שחקן MMSC, שוק המצריך כוח אדם של עד 70 איש בפיתוח המערכות".

בתקופה הקרובה צפויה החברה להודיע על פיטוריהם של כ-100 מ-500 עובדיה. הפיטורים יהיו רוחביים, ויפגעו בכלל מחלקות החברה. צוות המו"פ של אמבלייז צפוי להצטמצם בעקבות מהלך זה מ-80 עובדים לכ-55.

חלק מרכזי בארגון מחדש יהיה הקמת קבוצת Customer Care אליה יעברו אנשים מהפיתוח. על פי הערכות, הקמת הקבוצה החדשה תבוא על חשבון התמקדות בפיתוח המוצר. מי שמובילה את הארגון מחדש בחברה היא עוזרתו האישית של אלי רייפמן והמשנה למנכ"ל, מור איילים, ששימשה עד לפני כ-6 חודשים כמנהלת התמיכה הטכנית בחברה.

לאחרונה מונה מנכ"ל חדש ל-Emblaze Systems, איתי בן-דור, ובחודשים האחרונים עזבו את תפקידם בחברה בני תומר, סמנכ"ל פיתוח עסקי, וה-CTO של החברה, דרור גינזברג. מנהלים נוספים בחטיבת Emblaze System יעזבו בקרוב את תפקידם בעקבות כניסתו של בן דור לתפקיד, ורצונו להחליף את הנהלת החטיבה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ