מאת אלי דניאל

הבורסה של תל אביב החלה הבוקר את המסחר בירידות שערים של עד 0.5%, וזאת על רקע התחזקות הדולר והעלייה באי הוודאות בעקבות רמיזותיה של ארה"ב לפיהן המלחמה בעיראק עשויה להידחות. בשעה האחרונה התגברה המגמה השלילית בשוק ומדד המעו"ף יורד ב-0.6% לרמה של 316.94 נקודות, מדד ת"א 100 משיל 0.4% לרמה של 322.57 נקודות ומדד התל-טק 15 יורד ב-0.8% לרמה של 167.39 נקודות. מחזור המסחר נמוך למדי ומסתכם בכ-24 מיליון שקל.

מניית טבע (טבע: ת"א) מרכזת את המחזור הגבוה בשוק - 3.7 מיליון שקל - תוך שהיא מוסיפה 0.2%. אתמול הודיעה החברה כי במהלך הניסוי שבוצע בתרופת הריסג'לין (Rasagiline), המיועדת לטיפול בחולי פרקינסון, נמצאה התרופה כיעילה בטיפול בחולים המצויים בשלבים ההתחלתיים של המחלה. המחקר כלל 404 נבדקים, ועל פי ההערכות, טבע עשויה להתחיל בשיווק התרופה עוד במהלך שנת 2003. בימים אלה נמצאת תרופת הריסג'לין בשלב השלישי של הניסויים הקליניים.

במניות שני הבנקים נמשכת המגמה השלילית בשעה שמניית בנק הפועלים (פעלים: ת"א) רושמת ירידה של 0.3% ומניית לאומי (לאומי: ת"א) נעה מטה ב-0.4%. מניית בנק דיסקונט (דסקנט: ת"א) , שהחלה את היום בעלייה של 5%, יורדת כעת ב-3%.

חולשה שוררת בקרב מניות ענף התקשורת בשעה שמניית בזק (בזק: ת"א) נסוגה ב-0.5% ומניית פרטנר (פרטנר: ת"א) מדרימה ב-0.9%.

בצבע אדום צבועות גם מרבית מניות החברות הנמנות על קבוצת אי.די.בי. כך, אי.די.בי אחזקות (אדבא: ת"א) משילה 2.8%, אי.די.בי פיתוח (אדבפ: ת"א) נסוגה ב-0.6%, דיסקונט השקעות (דסקש: ת"א) נעה מטה ב-1.6%. מנגד, מניית כלל תעשיות (כללתע: ת"א) רושמת עלייה של 0.5%.

מניית אגיס (אגיס: ת"א) עולה ב-0.4% לאחר שהחברה הודיעה כי חתמה על הסכם עקרונות עם נאש תמרוקים, לפיו תמוזג פעילותה של נאש עם פעילותן של שתי החברות הבנות - קרליין ונקה כימיקלים. מחזור המכירות של החברה הממוזגת צפוי להסתכם בלמעלה מ-300 מיליון שקל בשנה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ