הבישוף ההומו הראשון בכנסייה האנגליקנית מוותר על המינוי

הארץ
שירות ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ
שירות ""

הבישוף ההומוסקסואל הראשון בכנסייה האנגליקנית ויתר היום (ראשון) על התפקיד לאחר שמינויו עורר מחלוקת שאיימה לפלג את הכנסייה. מינוי הכומר ג'פרי ג'ון בחודש שעבר לבישוף העיר רידינג שליד לונדון, הצית ויכוח סוער בקרב המאמינים באנגליה וברחבי העולם. בצעד שנועד לסיים את המשבר הודיע ג'ון כי לאחר התייעצות עם ראש הכנסייה, הארכיבישוף מקנטרברי רוואן וויליאמס, החליט לוותר על המינוי. וויליאמס אישר את מינויו של ג'ון לאחר שזה הבהיר לו כי הוא מתנזר מקיום יחסי מין. "ברור שלאור הנזק שמינויי עלול לגרום לאחדות הכנסייה עלי לבקש את הסכמת הכס לוותר על התפקיד", כתב ג'ון לבישוף של אוקספורד הממונה עליו.

בעקבות ההודעה על מינויו של ג'ון, איים ראש הכנסייה של ניגריה - הפלג הגדול ביותר של הכנסייה האנגליקנית, המונה כ-70 מיליון מאמינים - לפרוש ממנה. ארכיבישוף בכיר באוסטרליה תקף אף הוא את ההחלטה למנות הומוסקסואל למשרה.

ג'ון התחייב בעבר לקבל את המינוי ולשמור על יחסיו עם חברו לחיים עמו אינו מקיים יחסי מין זה 27 שנים. "זה יום עצוב מאוד עבורנו ואני חושב שגם עבור כל הכנסייה האנגליקנית", אמר היום ל-BBC דוברו של הבישוף של אוקספורד. "ברור שלחץ מחו"ל ומבית מונע מג'ון להמשיך בתפקידו".

הכנסייה האנגליקנית מקיימת דיון מתמשך על גבולות ההתנהגות המינית. ב-1991 התירה הכנסייה קיום יחסי מין הומוסקסואליים בקרב המאמינים אך דרשה שאנשי הכמורה עצמם יתנזרו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ