פריצקי הדיח מתפקידו את מנכ"ל מקורות

לטענת שר התשתיות, "החברה לא התייעלה כנדרש" תחת ניהולו של עמוס אפשטיין; ועד העובדים מתנגד להדחה

מאת עמירם כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת עמירם כהן

שר התשתיות, יוסי פריצקי, הדיח מתפקידו את מנכ"ל חברת מקורות, עמוס אפשטיין. פריצקי זימן בראשית השבוע את אפשטיין והודיע לו על סיום תפקידו. אפשטיין, חבר קיבוץ כפר עזה בנגב, מונה לתפקיד על ידי שר החקלאות (לשעבר) יעקב צור, והוא מכהן בתפקיד בשמונה השנים האחרונות.

יו``ר חברת מקורות אורי שגיא אומר כי אין תוקף להחלטת השר יוסף פריצקי להדיח את המנכ``ל אפשטיין. שגיא טוען כי שמע על ההדחה ב"קול ישראל" וכי השר לא טרח להתייעץ עמו. היו"ר הוסיף כי ניתן להדיח מנכ"ל רק בישיבת מועצת המנהלים או בישיבת ממשלה, לאחר שימוע.

פריצקי מסר לאפשטיין כי החלטתו התקבלה לאחר שבמהלך שמונה שנות כהונתו של אפשטיין בתפקיד לא התייעלה מקורות כנדרש ממנה, ולא יושם השינוי המבני שעליו החליטה הממשלה וכתוצאה מכך נגרם עיכוב בפיתוח משק המים. פריצקי מינה את המשנה למנכ"ל, עובדיה אלה, לשמש כמנכ"ל בפועל עד למינוי מחליף לאפשטיין. להערכת מקורות במשרד התשתיות עשוי פריצקי להחליט למנות את אלה למנכ"ל החברה, זאת על פי הישגיו בקידום השינוי המבני בחברה.

בתגובה להודעת פריצקי הכריז יו"ר מזכירות עובדי החברה, מאיר אלעזרה, כי עובדי מקורות לא יסכימו שחברת המים הלאומית תהפוך למוקד של מינויים פוליטיים, הן לתפקיד היו"ר והן לתפקיד המנכ"ל. אלעזרה אמר עוד כי מקורות היא היחידה מבין החברות הממשלתיות שהצליחה להגיע להסכמה עם העובדים על ביצוע שינוי מהותי במבנה האירגוני של החברה, שכלל גם פיטורי 200 עובדים, כ-10% מעובדי החברה. לדבריו, ההסכמה בעניין הושגה בעיקר בגין נחישותו ואמינותו של היו"ר שגיא. אלעזרה האשים בעיכוב הביצוע בפועל של השינויים המבניים את צמרת משרד האוצר.

אלעזרה קרא להמשך עבודתם בחברה של המנכ"ל אפשטיין ושל היו"ר שגיא, והזהיר כי כל מינוי חדש על בסיס שיקולים פוליטיים ייתקל בהתנגדות נחרצת של העובדים.

עמוס אפשטיין סירב להגיב לידיעה.

פיטורי מנכ"ל בחברה ממשלתית מחייבת החלטת דירקטוריון. לא ברור אם שר התשתיות יוכל להעביר את החלטתו לפטר את אפשטיין בהרכב של הדירקטריון הנוכחי.

כתבות מומלצות

משה טוב עם אשתו רות וילדיהם. הסיפור הוסתר במשך שנים

מתחת לאף של פינושה, השגריר הישראלי הציל מאות צ'יליאנים ממוות

התינוק הרוקד של "אלי מקביל"

אנחנו נתקלים במילה הזאת כל הזמן, מעטים יודעים מה מקורה

לפי תושבים, הורים המחפשים לילדיהם עתיד טוב יותר לא רושמים אותם לבתי הספר הממלכתיים-ערביים

למעט מאוד ערבים ביפו יש תואר אקדמי. המכשולים מתחילים כבר בגן

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

ב-1 בספטמבר כבר לא אהיה מורה. שבעה רגעים מתוך המסע שלי במערכת

גרירת המסעדה, בשבוע שעבר. בלטה בקו הרקיע של נמל אברדין מאז 1976

המסעדה הצפה שהיתה מסמלי הונג קונג טבעה, ועבור התושבים זה סימן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ