הישראלי סיון מגן ניצח בתחרות הנבל הבינלאומית

חגי חיטרון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חגי חיטרון

נגן הנבל הישראלי סיון מגן, בן 26, קטף את הפרס הראשון בתחרות הנבל הבינלאומית ה-16, שהסתיימה אתמול בירושלים. הפרס הוא נבל מוזהב שמחירו 55 אלף דולר.

בפרס השני זכתה הנבלנית הצרפתייה ססיל מודיר בת 27, ובפרס השלישי זכתה היפאנית אצוקו צ'ידה, בת 28. שלושת המתחרים ניגנו קונצ'רטו מאת מלחינה צרפתייה ושמה הנרייט רניה, אשר חובר ב-1901, עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית. בחבר השופטים כיהנו מוסיקאים ישראלים ו מחו"ל.

רשת "קול המוסיקה" היתה אמורה להעביר בשידור חי את גמר התחרות, אך לבסוף נמנעה מכך, לאחר שקיבלה אזהרה מהסוכן הישראלי של החברה המחזיקה בזכויות על הקונצ'רטו של רניה. הפילהרמונית שכרה אמנם את התווים מסוכן אירופי של החברה, ולדברי עורך דינה כלל הדבר גם זכויות שידור. עם זאת, לאחר קבלת האזהרה מהסוכן הישראלי מנדי פיינגרש, החליטה רשות השידור שלא לשדר את הקונצ'רטו.

בקשר לכך אמר עו"ד יעקב כץ, היועץ המשפטי של הפילהרמונית: "מפתיע כי סוכן מאוכזב מצליח להלך אימים על גוף כמו קול ישראל". כץ אמר כי הפילהרמונית קיבלה הצעה מפיינגרש, הגבוהה ב-40% מהמחיר שהושג מהסוכן באירופה.

מנדי פיינגרש עצמו אמר: "הפילהרמונית לא פנתה אלי מעולם בעניין זה. יתר על כן, לא לי ולא למו"ל של התווים, חברת 'לדיק' הפריסאית, לא היה ידוע על הכוונה לבצע בפומבי ולשדר את הקונצ'רטו. לפילהרמונית ידוע כי הפנייה לקבלת תווים אמורה להיעשות דרך נציג המו"ל בארץ, אך העדיפה דרך פתלתלה של השגת התווים ממקור אחר."למרות זאת", אמר פינגרש, "וכדי לא לקלקל למתחרים את המעמד, הסכים המו"ל לאפשר את הביצוע הפומבי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ