איתמר מדיקל השלימה גיוס של 105 מיליון שקל בהנפקה ראשונה

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יורם גביזון
יורם גביזון

חברת איתמר מדיקל השלימה בסוף השבוע גיוס של 105 מיליון שקל בהנפקה ראשונה של מניות, איגרות חוב להמרה ואופציות. מימוש האופציות יזרים עוד 25 מיליון שקל לקופתה של החברה. פועלים אי.בי.אי, מגדל חיתום, גאון חיתום ואלטשולר-שחם הובילו את ההנפקה.

איתמר מדיקל קיבלה אופציה לכפות על מחזיקי איגרות החוב את המרתן אם מחיר המניה יעלה פי 3 או שהחברה תבצע הנפקה שנייה (בין אן בורסה בתל אביב או בנאסד"ק). איתמר מדיקל עוסקת במחקר ובפיתוח, וכן בשיווק ובמכירה של מכשירים רפואיים לא פולשניים המיועדים לאבחון מחלות לב והפרעות נשימה בשינה. הטכנולוגיה שפותחה בידי החברה מאפשרת מדידה מדויקת של סיגנל רפואי באמצעות חיישן המולבש על האצבע ומעביר מידע למערכת עיבוד ממוחשבת שמאבחנת את מצב הנבדק. איתמר מדיקל מתכננת להשתמש בתמורת ההנפקה להרחבת מערכת השיווק ולפיתוח מוצרים שמבוססים על הטכנולוגיה שפיתחה תוך התמקדות במחלות הלב וברפואת השינה.

איתמר מדיקל הפסידה 4.8 מיליון שקל במחזור של 24.4 מיליון שקל בינואר-ספטמבר 2006 בהשוואה להפסד של 23.2 מיליון שקל במחזור של 13.9 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב-2005. החברה רשמה הפסד מצטבר של 216 מיליון שקל עד לסוף ספטמבר 2006.

בעלי מניותיה העיקריים של החברה הם חברת הציוד הרפואי מדטרוניק (32.7%), מרטין גרסטל (11.8%), ד"ר גיורא ירון (6.6%) דונלד זוסמן (6.1%) ופרופסור דני גור (1.4%)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ