התנצלות בולטת ו-500 אלף שקל: אלו הן הדרישות של בר רפאלי מ"ידיעות אחרונות"

הדוגמנית העבירה את נוסח ההתנצלות שהיא דורשת בעקבות פרסום הראיון עימה בערב שמחת תורה

TheMarker
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
TheMarker

"סליחה, טעינו. דבריה של בר רפאלי בכתבה ובקדימונים עוותו, סורסו והוצאו מהקשרם" - זאת הכותרת שדורשת הדוגמנית בר רפאלי מ"ידיעות אחרונות" לשים בעמוד הראשון של העיתון מחר, "במסגרת ובאות שגודלה שתי נקודות יותר מהאות הרגילה של העיתון". כך במכתב ששלחה עורכת הדין של רפאלי, אתי חסיד, ל"ידיעות אחרונות" שלשום. הרקע למכתב הוא הראיון שנתנה רפאלי לעיתון במוסף שמחת תורה.

להלן נוסח מכתב ההתנצלות שדורשת רפאלי:

"בכתבה שפורסמה בעיתוננו ביום 3.10.07 ובקדימונים שקדמו לכך אודות בר רפאלי, שובשו ועוותו אמירותיה. אנו מצטערים ומתנצלים באם השתמע מן הדברים כי בר רפאלי השתמטה במכוון מהצבא וכי הרוויחה מכך בגדול. ידוע לנו כי רפאלי שוחררה מהצבא כדין בנסיבות כואבות, ותכלית דבריה, כפי שהופיעו בכותרות הכתבות, עוותה לחלוטין. כמו כן לצערנו הוצאה מהקשרה, האמירה המיוחסת לה לפיה היא מלגלגת על הביטוי ’למה טוב למות בעד ארצנו.’ אמירה זו נאמרה בבדיחות הדעת ובאופן אישי לכתב ידיעות המתגורר בניו יורק שנים רבות.

"אנו מצטערים כי האמירה "מה זה משנה אוגנדה או ישראל" הודגשה על ידינו במגמתיות ובצורה מטעה. דבריה אלו של רפאלי נאמרו בתמימות מתוך דאגה לחיי חבריה בישראל, ולא היה בם משום הצהרה פוליטית שתכליתה לפגוע בישראל. כמו כן, ידוע לנו כי בר רפאלי היא ישראלית גאה המייצגת את מדינתה בכבוד. אנו מתנצלים בפני בר רפאלי, משפחתה, וציבור הקוראים, על הפרסום אשר לא היה מקום לעשותו".

אך בכך לא מסתיימות דרישותיה של רפאלי: בנוסף היא דורשת מ"ידיעות" להעביר לרשותה את קלטת הראיון שנעשה עמה על ידי הכתב יניב חלילי, וכן דורשת פיצוי כספי של 500 אלף שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ