השר יעלון: "הדיבורים על חלוקת ירושלים הם כאבק פורח וכחלום יעוף"

טקס בכפר סילוואן

ליאל קייזר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ליאל קייזר

המשנה לראש הממשלה והשר לעניינים אסטרטגיים, משה (בוגי) יעלון, התייחס אתמול לשיחות הקירבה עם הפלסטינים וקרא לפתיחת ערוץ הידברות רשמי. "אין אנו רוצים לשלוט בשכנינו, הם שולטים בעצמם וטוב שכך. אנחנו מוכנים לחזור למשא ומתן ישיר עם הנהגתם, ללא תנאים מוקדמים. הם בקושי ניאותו לשיחות קירבה", אמר יעלון בטקס הענקת פרס מוסקוביץ'.

הטקס וחלוקות הפרס נוסדו על ידי המיליונר האמריקאי ארווין מוסקוביץ', המזוהה עם הימין הישראלי. הם נערכו במתחם עיר דוד בכפר סילוואן במזרח ירושלים. "אם וכאשר ניכנס למשא ומתן ישיר, אנחנו מוכנים לקדם נושאים רבים באופן שישפר את מצבם של הערבים החיים תחת הרשות הפלסטינית ביהודה ושומרון, אך איננו מוכנים להיכנס שוב לתהליך מדיני כפי שחווינו מאז חתימת הסכם אוסלו, שבו נתנו נכסים וקיבלנו אך ורק טרור", אמר יעלון.

השר התייחס גם לסוגיית הבנייה בירושלים ולחלוקתה והכריז: "זכינו להשלים את חזון אבותינו ולראות באיחוד העיר ובהשבתה אל בניה החוקיים היחידים. היום, לאחר ששבנו סוף-סוף הביתה, נמצאות תביעות הזויות לחלוקת העיר מחדש, לקריעתה מעל בניה האמיתיים. כל הדיבורים על חלוקת ירושלים או בינאומה הם כאבק פורח וכחלום יעוף" - דברי יעלון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ