חיילים ירו למוות בפלסטיני שהחזיק בקבוק

אנשיל פפר
אנשיל פפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אנשיל פפר
אנשיל פפר

מוחמד דראג'מה, פלסטיני בן 21 תושב טובאס שבגדה המערבית, נורה אתמול בבוקר למוות על ידי כוח צה"ל במחסום בקעות. דראג'מה נורה על ידי הכוח שהוצב במחסום שבצפון בקעת הירדן לאחר שלא שעה לקריאת אחד החיילים לעצור - אף על פי שלא היה חמוש.

מהתחקיר הראשוני של צה"ל עולה כי דראג'מה לא נשא אמצעי שנועד לפגוע בחיילים והתנהלותו לא העידה על כוונה חבלנית. מבדיקה שערך הצבא עולה כי הצעיר לא היה חבר בארגון טרור וכי לא סבל מבעיה נפשית.

אתמול בבוקר בא דראג'מה למחסום בקעות שממזרח לשכם. הוא החזיק בידו בקבוק זכוכית, והתקדם בהליכה לעבר החיילים במחסום - לוחמים מגדוד דוכיפת של חטיבת כפיר. דראג'מה התהלך מחוץ למסלולי הבידוק של הולכי הרגל וכלי הרכב. אחד החיילים קרא לו לעצור, אך דראג'מה המשיך להתקרב אל החיילים. החייל פתח בנוהל מעצר חשוד, קרא לו לעצור שלוש פעמים ודרך את נשקו. לאחר שלא נענה ומשדראג'מה לא עצר, הוא ירה בו בירך.

על פי תחקיר ראשוני שבוצע בצה"ל, דראג'מה לא עצר מלכת לאחר שנפגע בירך, והמשיך לדדות לעבר החיילים. בשלב זה ירו כמה חיילים ששהו במחסום בפלג גופו העליון של דראג'מה ופצעו אותו אנוש. דראג'מה פונה לקבלת טיפול רפואי ומאוחר יותר מת מפצעיו.

הריגתו של הצעיר הפלסטיני מתוחקרת כעת על ידי מפקד חטיבת הבקעה, אלוף-משנה נוחי מנדל, שנכנס לתפקידו בסוף השבוע שעבר. החיילים סיפקו כמה גרסאות להשתלשלות העניינים שהביאה לירי. חלק מהחיילים טענו שנראה היה להם שדראג'מה מחזיק בידו סכין, אף שהחזיק בידו בקבוק זכוכית בלבד. חייל אחד טען שדראג'מה קרא "אללה אכבר", אבל לא נרשמו עדויות של חיילים אחרים שתמכו בגרסתו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ