בכירי הבינלאומי לא ייקנסו על אי-עמידה ביעדים

לפי תוכנית התגמול לבכירי הבנק, הזכאות לבונוס ניתנת רק אם שיעור התשואה להון מגיע במהלך השנה ליותר מ-8.5%

אתי אפללו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אתי אפללו

>> הבנק הבינלאומי פירסם שלשום תוכנית תגמול לבכירי הבנק, בעקבות דרישתו של המפקח על הבנקים מהבנקים. בניגוד לתוכניות המקבילות בשלושת הבנקים הגדולים, התוכנית של הבינלאומי לא כוללת מענק שלילי במקרה של אי-עמידה ביעדים. לפי התוכנית, הזכאות לבונוס קיימת רק אם שיעור התשואה להון בשנה מסוימת הוא יותר ה-8.5%.

במקרה כזה ייחשבו בבנק שיעור תשואה מתוקנן שממנו יגזר היקף הבונוס, שיביא בחשבון פרמטרים כמו יחס בין התשואה של הבנק לבין התשואה של הבנקים האחרים במערכת, וכן את תשואת הבנק במשך שלוש שנים ולא רק בשנה שבה ניתן המענק.

אם התשואה המותאמת לתקן (מתוקננת) על ההון היא יותר מ-8.5%, הבכירים בבנק זכאים לבונוס של 75%-100% משיעור התגמול הכולל של הבכירים. כשהתשואה המתוקננת עולה על 10%, זכאים הבכירים לאופציות בשיעור של עד 25% מהתגמול.

הבונוס יעלה בשיעור תשואה מתוקננת של 8.5%-15%, במדרגות של 0.5%. לגבי המנכ"ל והיו"ר, קבע הבנק סכומי תגמול קבועים. כך למשל, בשיעור תשואה מתוקנן של 8.5% תקבל מנכ"לית הבנק, סמדר ברבר צדיק תגמול של 672 אלף שקל, והיו"ר זק אלעד יקבל תגמול של 480 אלף שקל; בשיעור תשואה מתוקנן של 10.5% תקבל המנכ"לית 1.07 מיליון שקל והיו"ר 896 אלף שקל - כש-25% מהתגמול יהיה באופציות; בשיעור תשואה מתוקנן של 15% תקבל המנכ"לית 3.1 מיליון שקל והיו"ר 2.2 מיליון שקל, שגם במקרה זה 25% מהתגמול יהיה באופציות. לגבי הבכירים האחרים קבע הבנק רף עליון של תגמול אחיד שעולה גם הוא ככל שהתשואה המתוקננת על ההון עולה. הבנק קבע מכסה לתגמול הכולל של בכירים אלה והוא יתחלק ביניהם בהתאם לציון ההערכה שתתן המנכ"לית.

אם התשואה על ההון היא יותר מ-8.5% אך התשואה המתוקננת נמוכה מ-8.5%, הבכירים יקבלו בונוס שנגזר מכמה משכורות וינוע בין 0.9 משכורת ל-1.3 משכורת, ככל שהתשואה על ההון עולה, עד ל תשואה של 11%.

אחד החידושים בתוכנית התגמול הן האופציות שמעניק הבינלאומי, בראשונה, לבכיריו. לפי תוכנית התגמול האופציות בגין שנה שוטפת יוענקו במנה אחת, ומועד ההבשלה יהיה בתום שנתיים ממועד הענקתן. מועד הפקיעה של האופציות יהיה בתום שלוש שנים ממועד הבשלתן.

עוד קובעת התוכנית כי התגמול השנתי הכולל עבור כל בכיר לא יעלה על 50% מסכום התגמול השנתי הכולל - בצירוף עלות השכר השנתי, לרבות הפרשות סוציאליות. שינוי נוסף בתוכנית נוגעת לתנאים הסוציאליים של היו"ר והמנכ"ל, וכולל הגדלת פיצויי פיטורים ל-200% בעת פרישה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ