קמן נפרדת מהמצברים שלה

הקבוצה מוכרת את האחזקות ביצרנית המצברים שנפ לקרן סקיי לפי שווי של 173 מיליון שקל. התמורה תשמש את הקבוצה להחזר חובות

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

>> רוני אלרואי, הבעלים של קבוצת קמן אחזקות וחתנו של יצחק תשובה, ממשיך עם המנכ"לית החדשה, רגינה אונגר, במסע המימושים כדי לשפר את מצבה הפיננסי של קמן והחברות הבנות שלה.

ישאל, חברה בת של קמן אחזקות, דיווחה אתמול כי היא מנהלת, באמצעות קמן תעשיות, משא ומתן למכירת 4.2 מיליון מניות של שנפ, המשקפים 31.6% מהון המניות של החברה. זאת לאחר שהחברה מכרה באחרונה כמה אחוזים (למוסדיים) של מפעלי ע.שנפ ושות', יצרנית המצברים הגדולה בישראל הממוקמת בנתניה.

בישאל לא ציינו את המחיר שלפיו מתנהלים המגעים וגם לא את זהות הרוכש הפוטנציאלי. ואולם נודע כי המגעים מתנהלים מול קרן ההשקעות הפרטיות סקיי של צבי יוכמן וניר דגן. ככל הידוע, המחיר המדובר הוא שווי השוק שבו נסחרת שנפ - כ-173 מיליון שקל. מחיר זה גוזר לישאל תמורה של כ-50-55 מיליון שקל בגין האחזקה.

קרן סקיי הוקמה בסוף 2005 על ידי יוכמן ודגן כקרן פרייווט אקוויטי להשקעה בחברות ישראליות בוגרות. הקרן גייסה כ-120 מיליון דולר ממשקיעים מוסדיים בישראל ומשקיעים זרים.

נכון לסוף 2009, האחזקה בשנפ היתה רשומה בספרי ישאל בכ-43 מיליון שקל, כך שבעקבות המכירה צפויה ישאל לרווח של 10-15 מיליון שקל. הרווח לא כולל הכנסה של 20-30 מיליון שקל מדיווידנדים שחילקה שנפ במשך השנים.

מאז הנפקתה בבורסה במאי 2007 זינקה מניית שנפ בכ-88%. מלבד ישאל, מחזיקי המניות העיקריים בשנפ הם המנכ"ל אורי רוזנשטיין (12.52%), תמר בן עוזיליו (12.52%), פועה אמיר (12.52%) וקופות הגמל וקרנות הנאמנות של ילין לפידות (כ-8%).

בעבור אלרואי, ימים אלה נחשבים לאחת התקופות המאתגרות בקריירה העסקית שלו. אלרואי יצא למסע רכישות ממונף של 25 חברות בתחומי תעשייה, מסחר, פיננסים ונדל"ן בכ-200 מיליון דולר. ואולם המשבר וטעויות ניהוליות הובילו את קמן למצב הרעוע שבו היא נמצאת כיום. באחרונה הוא הביא את רואת החשבון אונגר משרם פודים גרופ כדי שתנהל את הקבוצה במקומו של גיורא ענבר.

באחרונה הגיעה קמן להסכמות עם מחזיקי האג"ח שלה, שאישרו לה לא לעמוד בהתניות פיננסיות בחצי השנה הקרובה. אם יושקעו בחברה 50 מיליון שקל לפחות, באמצעות הנפקת זכויות, מימושים והכנסת שותפים, תוארך תקופת האי-עמידה בהתניות עד נובמבר 2011.

תמורת הסכמת המוסדיים לדחייה סוכם כי כל עוד קמן לא תגדיל את הונה העצמי ל-100 מיליון שקל, תועלה הריבית למחזיקי האג"ח בשיעור 1.5% - מ-6.45% ל-7.95%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ