תנובה מתחזקת בגזרת החלב המיוחד עם חלב חדש לילדים

בלעדי החלב שימותג תחת "9", יימכר ב-6.99 שקלים לקרטון - שקל יותר מחלב רגיל

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

>> תנובה משיקה את מותג החלב "9", המיועד לילדים, לטענתה, "לצורך גדילה והתפתחות תקינה" - בהשקעה של 5 מיליון שקל. החלב הפונקציונלי לילדים בני 3-18 שנים, שמועשר בסידן ובוויטמין D, יושק ביום שלישי הבא ברשתות השיווק ויימכר ב-6.99 שקלים לקרטון - שקל יותר מחלב רגיל בקרטון. ככל הנראה, המהלך הוא סנונית ראשונה בשורה של מוצרים וקטגוריות שתנובה צפויה להשיק תחת המותג "9".

"ממחקר שביצענו עלה כי התועלת הבריאותית החשובה ביותר לאמהות היא חיזוק העצמות, החיוני לגדילה והתפתחות תקינה", אמרה ענת גרוס-שון, מנהלת חטיבת עסקים ושיווק בתשלובת החלב. "הדבר משפיע על בריאות הילד והתפתחות העצמות, מבנה הגוף, גובהו וחוזק העצמות שלו.

"האמהות יכולות לסמן עכשיו 9 על כך שהילד מקבל מהחלב את כל מה שחשוב להתפתחותו. למעשה, לילדים עד גיל 8 מספיקות שתי כוסות חלב ביום כדי לקבל את התצרוכת היומית המומלצת לסידן וויטמין D".

הצרכנים הישראלים חשדנים יותר מהצרכנים ברוב העולם לגבי מוצרים פונקציונליים ופרוביוטיים כמו אקטיביה, אקטימל ויופלה 360. בתנובה מקווים כי העובדה שסידן וויטמין D מוכרים למדי לציבור הישראלי עשויה לעזור.

תנובה כבר השיקה בעבר חלב לילדים - ללא הצלחה: ב-2006 השיקה חלב לגילאי 2-6 שנים, המותאם לצרכי הגדילה והתפתחות של ילדים.

תנובה מובילה את קטגוריית החלב עם נתח שוק כספי של 72.4% ב-2010, אך בסגמנט החלב המיוחד (חלב לקפה, לדגנים ועוד) היא מדורגת אחרי שטראוס עם נתח של כ-43%. כעת מנסה תנובה לתפוס את ההובלה גם בסגמנט זה, המגלגל 150 מיליון שקל בשנה.

בנוסף, ייתכן שבתנובה מנסים להתרחק ממלחמות המחירים בחלב, ובמקום זאת להציע מוצרים עם ערך מוסף שאפשר לגבות בעבורם מחיר גבוה יותר. זאת בעוד שמתחרותיה בשוק החלב - שטראוס עם יטבתה, שהשיקה שקיות חלב, וטרה שיוצאת במבצעים רבים - התמקדו השנה בגזרת הבייסיק.

את המהלך ילווה קמפיין הכולל סרטון פרסומת, קמפיין אינטראקטיב דיגיטלי ומודעות בעיתונים. בנוסף, החברה תקים מתחם שעשועים בנושא הגדילה בסינמה סיטי בראשון לציון ותפיץ תלי דלת של מד גובה לכ-150 אלף בתי אב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ