הקרן שהקים גזבייה ניאל משקיעה בסטארט-אפ הישראלי קוברטיקס

הקרן שהוקמה על ידי איל התקשורת הצרפתי, השקיעה בעבר בחברות ישראליות, ובהן סיידקיק. קוברטיקס מפתחת מוצר להגנה על מסמכים רגישים

גיא גרימלנד
גיא גרימלנד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גיא גרימלנד
גיא גרימלנד

<<קרן ההון סיכון הצרפתית קימה ונצ'רס (Kima Ventures) ביצעה השקעה בחברת הסטארט-אפ הישראלית קוברטיקס (Covertix), העוסקת בפיתוח פתרונות אבטחה למסמכים ומניעת דליפת מידע. זו ההשקעה הראשונה של הקרן בחברה ישראלית מתחום אבטחת המידע. על פי הערכות, היקף ההשקעה הוא כמיליון דולר.

קימה ונצ'רס ביצעה עד כה כמה השקעות בחברות ישראליות, בין היתר בחברת סיידקיק של גיא בנדוב. סבב ההשקעה הנוכחי ישמש את קוברטיקס לפיתוח מוצרים נוספים בתחום אבטחת מידע בארגונים, וכן להרחבת פעילות השיווק הבינלאומי ולחדירה לשוק האירופי בכלל ולשוק הצרפתי בפרט.

קימה ונצ'רס מתמקדת בהשקעה בחברות טכנולוגיה מרחבי העולם בשלבים מוקדמים. החברה הוקמה בידי איל התקשורת הצרפתי גזבייה ניאל, ובידי אחד מיזמי האינטרנט המובילים בצרפת ג'רמי ברבי. ניאל הוא הבעלים של ענקיות התקשורת הצרפתיות Free ו-Iliad. באחרונה דווח בישראל כי ניאל מתכונן להתמודד במכרז להקמת חברת סלולר ישראלית חמישית.

המוצר של קוברטיקס נועד לתת מענה לתופעה המתפשטת של דליפת מידע רגיש, כפי שקרה באחרונה בפרשת ויקיליקס, בפרשת דליפת המידע מיצרנית המכוניות הצרפתית רנו ובפרשת ענת קם. המערכת של החברה מאפשרת מעקב ושליטה על מסמכים על ידי שתילת "שומר ראש" אישי לכל מסמך.

מוצר הדגל של החברה נקרא SmartCipher, והוא מגן על המסמך בכל מקום שאליו הוא נשלח - בתוך ומחוץ לארגון, וגם אם המסמך מגיע לידי גורם שלישי, נגנב או אובד. באחרונה סיכמה קוברטיקס כי תתקין את המוצר אצל כמה לקוחות באירופה.

עוד חברת סטארט-אפ ישראלית הפעילה בתחום השמירה על מסמכים היא קונפדילה, לשעבר WatchDox, שגייסה השבוע 9.25 מיליון דולר מקרן שסטה ונצ'ורס (Shasta Ventures), קרן ג'מיני ושלמה קרמר.

כתבות מומלצות

"ג'ניפר לופז: מחצית". חזקה, חרוצה, לא פראיירית

הסרט על חייה של ג'ניפר לופז עושה תיקון לשנים של יחס מבטל כלפיה

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

כשחייה התרסקו, הציעו לה עבודה לא נחשקת, והיא מצאה בה יעוד

Grandmaster Flash The Message

אחד השירים המשפיעים בתולדות המוזיקה חוגג 40, והוא נוקב מתמיד

מלון מנדרין. עסקת מנדרין היא הרכישה הראשונה של הקרן אחרי השלמת גיוס של יותר מ-2 מיליארד שקל

קרן JTLV רכשה את מלון מנדרין בצפון תל אביב ב-190 מיליון שקל

אוטובוס אגד

נהגות משתינות בדליים ומיכאלי שותקת כי אנחנו לא הבייס שלה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ