מתחילת החודש הוסיפו מדדי התל בונד לערכם 1.2%

מדדי התל בונד המשיכו לטפס, למרות הצהרות מרבית האנליסטים כי מיצו את כוחם. מנופים פיננסיים של בן זקן נסקה ב-11% על רקע הערכות למיזוג עתידי עם "מד אשדוד"

ערן אזרן
ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ערן אזרן
ערן אזרן

>> המסחר בבורסת תל אביב התנהל לאורך רוב שעות היום במגמה מעורבת, מדד ת"א 25 ומדד ת"א 100 סיימו ביציבות ברמות של 1,335 נקודות ו-1,244 נקודות בהתאמה, ובסיכום שבועי נותרו כמעט ללא שינוי.

מדד מניות הבנקים טיפס ב-0.3%, אך בסיכום שבועי ירד ב-1.3%. לעומתו מדד מניות הנדל"ן התחזק ב-0.6% ובסיכום שבועי נותר כמעט ללא שינוי.

מחזור המסחר הסתכם ב-1.43 מיליארד שקל. בשו"ק האג"ח המקומי איגרת חוב ממשלתית מסוג שחר (איגרת לא צמודה ובריבית קבועה), המקבילה לאג"ח ממשלתית לעשר שנים בעולם, ננעלה בירידה של 0.24%, והתשואה עליה עלתה ל-4.39%.

מדדי התל בונד השונים ננעלו כמעט ללא שינוי. מתחילת החודש הוסיפו מדדי התל בונד לערכם עד 1.2%, בשונה מהערכות בשוק שלפיהן העליות באיגרות החוב מיצו את כוחן.

שוק האג"ח נהנה גם מההנפקה המוצלחת של ממשלת פורטוגל. שהנפיקה אג"ח ממשלתיות לחמש שנים בסך 650 מיליון יורו, ואג"ח ממשלתיות לעשר שנים בסך 599 מיליון יורו.

התשואה הממוצעת על האג"ח לחמש שנים היתה 5.39%, הביקוש להנפקה עלה פי 2.6 על היצע האג"ח שהונפקו. האג"ח לעשר שנים הונפקו בתשואה של 6.71%. עם זאת, ממשלות אירופה שוקלות חבילת חילוץ לפורטוגל שתכלול סיוע כספי של 60 מיליארד יורו (78 מיליארד דולר).

ג'קי בן זקן ו-ACC של חיים לייבוביץ' מעוניינים לגייס כ-100 מיליון שקל לחברה הפרטית שלהם, המחזיקה ברישיון החיפושים הימי "מד אשדוד". ביום שני הקרוב יערכו השניים פגישה עם כמה משקיעים, ובהמשך מתכננים השניים להנפיק את החברה בבורסה.

גבעות עולם פירסמה הבוקר דיווח למשקיעים, שאומר "ציבור המשקיעים מתבקש שלא לייחס חשיבות בתקופת המבחנים להבערה או לכיבוי של לפיד האש, עוצמת הלהבה, מספר המכליות היוצאות מאתר הקידוח וכל מידע נסיבתי אחר וכי עליו להמתין עד לדיווח על תוצאות המבחנים לקבלת מידע מהיימן ומלא", השותפות הדגישה כי נתונים אלה עלולים להטעות ולהוביל למסקנות שגויות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ