מכירות המחשבים האישיים בעולם עלו ב-13.6% בשנה החולפת

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סוכנויות הידיעות

>> קצב הגידול במכירות המחשבים האישיים בעולם הואט ברבעון הרביעי של 2010 עקב עלייתם של מחשבי הטאבלט והאטה במכירות בארה"ב. עם זאת, מכירות המחשבים האישיים בעולם עלו בשנה שעברה.

מכירות המחשבים האישיים בעולם עלו ב-2.7% ברבעון האחרון של 2010 והסתכמו ב-92.1 מיליון יחידות - כך דיווחה חברת המחקר IDC. מדובר בעלייה מתונה בהשוואה לתחזיות לעלייה של 5.5% במכירות. ב-2010 כולה נמכרו 346.2 מיליון מחשבים אישיים בעולם - עלייה של 13.6% לעומת 2009.

דיוויד דאוד, מנהל מחקר ב-IDC, ייחס את ההאטה לתחרות מצד מכשיר האייפד של אפל, בנוסף למכירות החזקות ברבעון הרביעי של 2009 - אז יצאה מערכת ההפעלה חלונות 7. "היתה האטה הדרגתית בעלייה ב-2010 בגלל היחלשות בביקוש ולאחר שהתחרות מצד האייפד פגעה במכירות", אמר דאוד, שהוסיף כי הצרכנים כיום זהירים יותר ברכישות. "המצב צפוי להימשך ב-2011 ואף להחמיר, היות שגל חדש של טאבלטים ינגוס בשוק המחשבים האישיים המסורתי", אמר.

הביקוש באסיה, להוציא את יפן, נחלש ברבעון הרביעי והעלייה במכירות המחשבים האישיים ביבשת הצטמצמה לפחות מ-10% לאחר שברבעון המקביל ב-2009 זינקו המכירות באסיה ב-30%. בארה"ב נרשמה ירידה של 4.8% במכירות המחשבים האישיים ברבעון הרביעי לעומת הרבעון המקביל ב-2009. HP נותרה יצרנית המחשבים האישיים הגדולה בעולם, עם נתח שוק של 20.2%, אף שמכירות המחשבים האישיים שלה ירדו ב-0.9% ברבעון הרביעי לעומת הרבעון המקביל ב-2009.

כתבות מומלצות

מנהיג מפלגת חוק וצדק ירוסלב קצ'ינסקי בוורשה, בפברואר

האיש החזק בפולין לעג לטרנסים: "אני לא ולדיסלב, מעכשיו אני זושה"

מפגינה בעד הזכות להפלות מחוץ לבית המשפט העליון בוושינגטון

לא להאמין, אבל בחשיכה הזאת אפשר בכל זאת למצוא נקודת אור

מתוך "אלביס". בלי גילויים סנסציוניים

כמי שהיה עד לתופעת אלביס בשנות ה-50, אני ממליץ על צפייה בסרט

Myvatn, Iceland

הרוחות כמעט העיפו אותנו, הנוף פיצה על הכל: טיול בצפון איסלנד

הזמרת תמר אייזנמן
תל אביב 
תא
תא
מוסיקה
מוזיקה

"אני לא בת 21 שבאה לכבוש את התפוח הגדול. באתי לתת בו ביס"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ