גטוניק - לקנות בלי לצאת מהפייסבוק

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ

>> כדי לקנות את שירי האלבום האחרון של עלמה זהר לא צריך לצאת מהבית. ליתר דיוק, לא צריך אפילו לצאת מהפייסבוק, זאת בזכות המערכת להפצת ורכישת מוצרים דיגיטליים שפיתחה חברת גטוניק הישראלית.

החברה הצעירה, שהוקמה ב-2009, מונה ארבעה עובדים היושבים בגבעת שמואל. עד כה גייסה גטוניק כמה מאות אלפי דולרים ממשקיעים ישראלים, בסבב גיוס ראשוני.

המערכת של גטוניק (Getonic), שעלתה לרשת לפני כמה חודשים, מאפשרת לכל גולש לפתוח חנות ולהפיץ מוצרים באינטרנט על בסיס קשרים חברתיים. החנות מגיעה ישירות ללקוח, למשל לתוך הניוז פיד שלו בפייסבוק, במקום שהוא יצטרך להגיע לחנות. המודל שבה פועלת המערכת מאפשר לכל גולש ליהפך למשווק (Affilliate) בצורה פשוטה, ולהרוויח מהרכישות של חבריו.

כדי להקל על הגולשים בשלב החדירה של המערכת נקבע מחיר אחיד של חמישה שקלים לכל מוצר (או דולר וחצי, בהתאם למטבע המקומי). במקרים שבהם משתמש נהפך למשווק של מוצר, הרווח מהמכירה מתחלק בצורה שווה בין המוכר למשווק.

לדברי אור, "כל התהליך פשוט ומהיר - מהרגע שאתה מתחיל למכור ועד שאתה מתחיל לקבל הכנסות. זה כרוך רק בהרשמה פשוטה לאתר".

המודל העסקי של גטוניק נועד להבטיח לחברה הכנסות ברגע שיבוצעו פעולות מכירה. בתשלום שנעשה בהודעת טקסט, החברה מקבלת 10% מהעסקה, ומתשלומים שנעשים בעזרת פיי-פאל היא מקבלת 20%. ההפרש נובע מהעלויות הגבוהות שגובים המפעילים הסלולריים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ