ההסכם עם ברק: נתניהו יהיה מעורב במינוי הממונה על ההגבלים

ח"כ משה גפני: נדרוש לפתוח את ההסכם עמנו; אמליץ לגדולי התורה לפרוש מהקואליציה. ההסכם הקואליציוני קובע גם כי סיעת עצמאות תקבע את המינוי ליו"ר קק"ל, שאותו יקבל כנראה בעתיד שמחון

צבי זרחיה
צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צבי זרחיה
צבי זרחיה

>> ראש הממשלה בנימין נתניהו יהיה מעורב במינויו של הממונה על ההגבלים העסקיים הבא - כך עולה מההסכם הקואליציוני שנחתם אתמול בין הליכוד לבין סיעת העצמאות, שהקימו פורשי סיעת העבודה בראשות אהוד ברק. הממונה הנוכחית, רונית קן, תפרוש מתפקידה בסוף ינואר 2011.

לפי ההסכם, את הממונה החדש ימנה שר התמ"ת הנכנס, שלום שמחון - אבל בתיאום עם נתניהו. במשרד התמ"ת פועלת ועדת איתור לתפקיד.

היום אמורה מליאת הכנסת לאשר את מינויו של שמחון לשר התמ"ת. סגן שר הביטחון, מתן וילנאי, ימונה לשר במשרד הביטחון המופקד על העורף ולשר לענייני מיעוטים. סגנית שר התמ"ת אורית נוקד תמונה לשרת החקלאות. ח"כ עינת וילף תמונה בקרוב ליו"ר ועדת העלייה והקליטה של הכנסת, ובעוד שנה תקבל את ראשות ועדת החינוך.

מההסכם הקואליציוני עולה עוד כי מינוי יו"ר חדש לקק"ל ייקבע על ידי סיעת העצמאות. בכנסת העריכו כי בכך מוצע לאפשר לשמחון, שחשק בתפקיד, לקבלו בעתיד ולהתפטר מהממשלה.

מלשכת שמחון נמסר בתגובה: "שמחון נענה לבקשה שהועלתה במהלך המו"מ עם הליכוד לתיאום במינוי הממונה על ההגבלים במשק. מדובר בתפקיד חשוב ורגיש שדורש תיאום". לגבי קק"ל ציינו בלשכה כי "אין מצב שסיעה שבאופוזיציה (העבודה, צ"ז) תקבל את המינוי. מינוי זה יקבע על ידי נציגי עצמאות".

הכובעים של נתניהו

בעקבות השינויים בממשלה, יחזיק נתניהו בארבעה תפקידי שרים נוסף על כהונתו כראש ממשלה - שר הרווחה, שר הבריאות, שר לענייני גמלאים ושר-על לאסטרטגיה כלכלית. נתניהו החליט להחזיק בידיו את תיק הרווחה, שאותו פינה שלשום יצחק הרצוג.

בתוך כך, יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני (יהדות התורה) זעם אתמול על התפקידים שניתנו לפורשי העבודה ואמר כי "יש שינויים בקואליציה, ובעקבות ההתפתחויות נדרוש לפתוח את ההסכמים. לא מדובר בתפקידים או בתעריף, אלא בעקרונות של חברותנו בקואליציה". גפני הוסיף כי "אתמול נועדתי עם חברי סיעתי ואמליץ לגדולי התורה לפרוש מהקואליציה. נמאס לי מההתנהלות של הממשלה הנוכחית".

בלשכתו של גפני הבהירו כי אינו מבקש תוספת תקציבים אלא הביקורת שלו היא על התנהלות הקואליציה. בכנסת העריכו כי גפני לא יפרוש בקרוב מהקואליציה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ