צבי זרחיה
צבי זרחיה

>> רשות הרישוי לא תעניק רישיון לרכב חדש אם לא יותקן בו מכשיר סלולרי קבוע - כך מוצע בהצעת חוק שהגישו חברי הכנסת רוברט טיבייב (קדימה) וכרמל שאמה-הכהן (הליכוד),שתידון היום בוועדת השרים לענייני חקיקה.

"בעולם המודרני אנשים עסוקים במהלך הנהיגה בפעולות רבות ומגוונות, שיכולות לסכן את שאר הנוסעים ואת המשתמשים האחרים בכביש", טוענים טיבייב ושאמה-הכהן בהסבר להצעה. "ככל הנראה לא העונשים הכבדים ולא התאונות מרתיעים את הנהגים מלהשתמש בטלפונים ניידים בזמן הנסיעה, ולכן יש לאסור על רשות הרישוי להעניק רישיון לרכב אלא אם הותקן בו מכשיר סלולרי קבוע, המאפשר שימוש בלא אחיזה במכשיר".

ועדת השרים תדון היום בכמה הצעות חוק נוספות. אחת ההצעות שהוגשה על ידי הח"כים אורי אריאל ומיכאל בן ארי (האיחוד הלאומי) זאב בילסקי ויואל חסון (קדימה), דב חנין (חד"ש) וכרמל שאמה-הכהן (ליכוד) היא איסור על הצבתן של מכונות למכירת סיגריות.

הח"כים קובעים כי כיום אוסר החוק על מכירת סיגריות לקטינים מתחת לגיל 18, ואולם אין אפשרות לאכוף את החוק במקרה של מכירת סיגריות במכשירים אוטומטיים, אף שמוצב עליהם שלט המכריז על האיסור. לפיכך, מציעים הח"כים לאסור כליל את הצבתן של מכונות למכירת סיגריות, כדי להגן על הנוער מפני התמכרות לטבק.

הצעת חוק אחרת, שהגיש ח"כ נחמן שי (קדימה), מסמיכה את שר האוצר לקבוע כללים מפורטים לדיווח של שותפויות הגז והנפט הציבוריות לבורסה. שי הסביר כי "כיום הדיווחים על אירועים משמעותיים במהלך קידוחים לחיפושי נפט וגז אינם מוסדרים בחקיקה. העדרם של כללים ברורים בנושא גרם לא אחת לאי בהירות ולבלבול, עד כדי הטעיית ציבור המשקיעים. בעקבות לקחי העבר, ובשל העובדה שצפויה הרחבה משמעותית בהיקף הקידוחים בישראל, נראה כי קיים צורך להבטיח שציבור המשקיעים במניות החברות העוסקות בחיפושי נפט וגז יקבל דיווחים מקצועיים ובהירים באשר לאירועים משמעותיים בנושא הקידוחים".

הצעה נוספת היא שתושבי הפריפריה יזכו להנחה של 50% בכביש 6 - כך מציעה ח"כ מירי רגב (ליכוד) בהצעת חוק שהגישה. לקראת הדיון פנתה רגב לראשי רשויות מקומיות כדי שיפעילו לחצים על חברי ועדת השרים לחקיקה. לדבריה, חייבים לשכנע את שר התחבורה ישראל כץ לתמוך בהצעת החוק כדי למנוע עוול גדול מתושבי הפריפריה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ