הצעת חוק חדשה תקבע את הדרישות מנושאי משרה בכירים בשירות הציבורי

צבי זרחיה
צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צבי זרחיה
צבי זרחיה

>> חבר ועדת הכלכלה ח"כ נחמן שי (קדימה) תובע לקיים דיון בוועדה בדרכי המינוי של הממונה על ההגבלים במשק. "אסור לבטל את ועדת האיתור", אמר שי שלשום.

"בעידן הריכוזיות הגוברת במשק הישראלי, משרת הממונה על ההגבלים העסקיים היא תפקיד ציבורי ממדרגה ראשונה. לתפקיד צריך למנות איש מקצוע נטול פניות וקשרים, שיודע לעמוד נגד הלחצים ולשמור על טובת הציבור", הוסיף שי.

בימים הקרובים יגיש שי, יחד עם ח"כ איתן כבל (העבודה), הצעת חוק שתקבע, בין היתר, אמות מידה ודרישות ממשרות הציבוריות הבכירות כמו רמטכ"ל, מפכ"ל, ראש המוסד, ראש השב"כ ונציב שירות בתי הסוהר, וכן תגדיר את הוועדה המקצועית שתבחן ותציע מועמדים. שי שוקל לצרף לרשימת המשרות גם את הממונה על ההגבלים.

לפי הצעת החוק, ועדת מינויים עצמאית היא שתבחן מינויים ותציע אותם לשר הממנה, בניגוד למצב כיום שבו ועדת טירקל לבחינת מינויים בשירות הציבורי בוחנת את המינוי המוצע על ידי השר הממנה, אך לא מציעה מועמדים אחרים.

לדברי שי, "מהניסיונות האחרונים במינויים בשירות הציבור עולה שלא רק שאסור להקל בהליכי הבדיקה, אלא יש להקפיד הקפדת יתר. לפיכך, יש להקים ועדה לאיתור מועמדים שהיא חזקה ומשוחררת מלחצים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ