נתניהו: לא אתערב בהליך מינוי הממונה על ההגבלים העסקיים

בעקבות חשיפת TheMarker למרות ההסכם הקואליציוני עם סיעת העצמאות, במשרד ראש הממשלה מתחייבים כי ההליך לבחירת הממונה על ההגבלים ינוהל כפי שהיה נהוג עד כה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

<< ראש הממשלה בנימין נתניהו לא יתערב בהליך מינוי הממונה על ההגבלים העסקיים מעבר לנהוג, חרף ההסכם הקואליציוני הכולל סעיף בעניין זה - כך עולה מתשובה ששיגר אתמול משרד ראש הממשלה בעקבות הפרסומים ב-TheMarker בדבר חששות לפגיעה במינוי המקצועי, מהחשובים ביותר לצמיחת המשק.

"הליך מינוי הממונה על ההגבלים העסקיים נותר כפי שהוא. ועדת איתור מקצועית היא אשר בוחנת את המועמדים ומביאה את המלצתה לשר התמ"ת. המלצתו של השר תובא לאישור הממשלה בדיוק כפי שהיה נהוג עד כה", נמסר ממשרד ראש הממשלה.

החששות למינוי פוליטי התעוררו לאחר שבהסכם הקואליציוני נכתב כי הממונה על ההגבלים העסקיים ייבחר על ידי נתניהו ושר התמ"ת הנכנס, שלום שמחון. על פי ההליך הרשמי, ועדת איתור בוחנת מועמדים ומציעה עד שלושה לבחירת שר התמ"ת. השר בוחר את הממונה והמלצתו עוברת לאישור הממשלה. בשבוע הבא צפויה השלמת הרכבת ועדת האיתור. רשימת המועמדים לתפקיד נסגרה.

משרת הממונה על ההגבלים העסקיים נחשבת לאחת החזקות ביותר במשק ולכן לאחת המבוקשות על ידי קרובים לתחום וכאלה שמחפשים הזדמנויות קידום ופרסום, גם אם אינם עונים לכל הדרישות. בין השמות שהוזכרו כבעלי סיכוי גבוה נמצאים היועץ המשפטי של הרשות בועז גולן, ראש מינהל סחר חוץ במשרד התמ"ת בועז הירש, שנחשב מועמדם של השר לשעבר בנימין בן-אליעזר והמנכ"ל שרון קדמי העומד בראש ועדת האיתור. התפטרותו של בן-אליעזר החלישה מעט את מעמדו המוביל. מועמדים נוספים הם מומחה להגבלים עסקיים מאהר דבאח, ואחד המועמדים לתפקיד במינוי האחרון שבו נבחרה קן, אסף כהן, שכיום משמש הכלכלן של משרד התקשורת, היועצת המשפטית של משרד המשפטים נגה רובינשטיין, אבי וייס ומישאל ועקנין.

ח"כ נחמן שי (קדימה) הגיש אתמול לוועדת הכלכלה הצעה לדיון דחוף בעניין הליכי המינוי של הממונה על הגבלים עסקיים. "למרות הבהרת לשכת ראש הממשלה בדבר אי-מעורבותו של נתניהו במינוי של הממונה על ההגבלים, העובדה שבהסכם הקואליציוני עם סיעת עצמאות שנחתם בשבוע שעבר נקבע כי המינוי של הממונה על ההגבלים ייעשה בתיאום בין שר התמ"ת לראש הממשלה אומר דרשני", אמר שי. "אסור לראש הממשלה להיות מעורב בתהליך ואת זה נמנע במטרה שהליך המינוי יבוצע לפי כל הכללים הקיימים", הוסיף. לבקשה לקיום דיון דחוף הצטרפו גם הח"כים יצחק וקנין (ש"ס) ועמיר פרץ (עבודה).

שי אמר כי "בחודש הבא מסתיימת כהונתה של הממונה על הגבלים עסקיים, וההיערכות לקראת המינוי החדש מעוררת חשד להתערבות פוליטית ולפגיעה במעמדו העצמאי של ממלא התפקיד. אסור לאפשר השתלטות פוליטית על משרת הממונה על ההגבלים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ