פלוריסטם מקבלת המלצת קנייה בפרמיה של 260% על מחיר הבורסה

האנליסט ריי דירקס מעריך כי פלוריסטם, המפתחת טכנולוגיה לריפוי תוך שימוש בתאי גזע מהשליה, עומדת לפני עלייה חדה. המניה קפצה ב-15% במסחר בנאסד"ק וב-11% באחד העם

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יורם גביזון
יורם גביזון

>> חברת פלוריסטם, שהפכה בשבועות האחרונים לאחת מחביבות המשקיעים בשוק הביוטק, מנתרת ב-15% בפתיחת המסחר בנאסד"ק בעקבות המלצתו של האנליסט ריי דירקס. להערכת דירקס, פלוריסטם, המפתחת טכנולוגיה לריפוי תוך שימוש בתאי גזע מהשליה, עומדת בפני עלייה חזקה.

לאחר עלייה של 140% בשנה האחרונה דירקס קובע מחיר יעד של 10 דולרים למניית פלוריסטם ל-12 החודשים הבאים ומחיר יעד של 17 דולר למניה ל-24 החודשים הבאים. מחירי יעד אלה גבוהים ב-260% וב-516% בהתאמה ממחיר השוק הנוכחי של המניה.

בכיריה של פלוריסטם מוכנים, כנראה, להסתפק במחירי יעד פחות שאפתניים, מכיוון שבמחצית ינואר 2011 מכרו זמי אברמן, מנכ"ל פלוריסטם, ויקי ינאי, סמנכ"ל הכספים של החברה, 25 אלף מניות ו-10,000 מניות בהתאמה במחיר של 2.6 דולרים למניה ובשווי של 65 אלף דולר ו-26 אלף דולר בהתאמה.

דירקס מנמק את מחירי היעד הבלתי-שגרתיים האלה בהערכתו שלפיה, פער השווי בין חברת Mesoblast (מסובלאסט) לפלוריסטם אינו סביר. מסובלאסט, המפתחת תרופות על בסיס תאי גזע, הציתה את הדמיון ואת מניות המשקיעים בחברות העוסקת בטיפולים מבוססי תאי גזע, כאשר חתמה בדצמבר 2010 על הסכם עם Cephalon (ספלון) שלפיו, ספלון תקבל רישיון לשימוש בטכנולוגיה של מסובלאסט לפיתוח תרופה למחלות לב ולמחלות ניווניות של מערכת העצבים המרכזית וכמו כן מחלות של סרטן הדם.

ספלון שילמה מקדמה של 100 מיליון דולר ותשקיע 30 מיליון דולר בהקצאה של 19.9% ממניותיה של מסובלאסט. ספלון התחייבה לממן 90% מעלות הניסויים בתרופה ולשלם למסובלאסט סכום מצטבר של 1.7 מיליארד דולר בעבור עמידה באבני דרך של הפיתוח וקבלת אישורים רגולטוריים.

דירקס מציין כי הן פלוריסטם והן מסובלאסט נכנסות לשלב השלישי והמכריע בניסויים בבני אדם. ואולם פלוריסטם נסחרת בשווי של 70 מיליון דולר, ואילו מסובלאסט נסחרת בשווי של 900 מיליון דולר. דירקס סבור כי מדובר בפער בלתי-מוצדק גם בהינתן שלמסובלאסט האוסטרלית שיתוף פעולה עם חברת פארמה גדולה כמו ספלון.

"שיתוף פעולה דומה בין פלוריסטם לבין חברת פארמה גדולה הוא רק שאלה של זמן. אני ממליץ למשקיעים לנצל את פערי המחירים בין פלוריסטם למסובלאסט לפני שייסגרו", אומר דירקס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ