הארץ
ניר חסון
כתב ""

אשה בת 30, מבקשת מקלט מאריתריאה, נרצחה בדקירות ביום שני בלילה בירושלים. על פי החשד הרוצח הוא בן זוגה, גם הוא מאריתריאה.

מחקירת המשטרה עולה כי בני הזוג הגיעו ארצה לפני כמה חודשים וחיו בירושלים. עוד עולה כי התחתנו לפני כשלושה חודשים, אולם באחרונה עזבה האשה את בעלה משום שתקף והכה אותה, ועברה להתגורר אצל קרובי משפחתה.

ביום שני בלילה נפגשו בני הזוג בתחנת אוטובוס ברחוב פרנק שבשכונת בית וגן בעיר, ופרץ ביניהם ויכוח. על פי החשד, כאשר ביקשה האשה לעלות לאוטובוס, הוציא הגבר סכין מכיסו, דקר אותה מספר דקירות וברח מהמקום. הנהג ונוסעי האוטובוס הזעיקו את מד"א וכוחות הביטחון. האשה פונתה במצב קשה מאוד לבית החולים הדסה עין כרם, שם מתה בלילה. הדוקר נמלט מהמקום מיד לאחר התקיפה. במהלך הלילה ואתמול ערכה משטרת ירושלים חיפושים אחריו.

בני הזוג היו מוכרים לקהילה האריתראית המתגוררת בשכונת נחלאות שבמרכז העיר. חבריהם ידעו לספר כי חיו יחד בדירת קרקע שכורה בשכונה. דיואט, עובד זר מאריתריאה שהכיר את בני הזוג, סיפר ל"הארץ" כי החשוד הכה את אשתו בכמה מקרים ולכן עזבה אותו. על יחסיו איתם סיפר: "לא היינו קרובים, אבל הכרתי אותם ואני יודע שהיו להם הרבה ויכוחים בזמן האחרון". עובד אחר מאריתריאה, שביקש לא להזדהות בשמו, אמר "אני לא חושב שהפגישה ביניהם הייתה מתוכננת, היא רצתה לשמור ממנו מרחק". שני העובדים ציינו כי הרצח גרם לתחושה של אבל בקרב קהילת העובדים האריתריאים בירושלים, כיוון ש"כמעט כל אחד בעיר מכיר את הרוצח, הנרצחת או את שניהם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ