שיכון ובינוי ואיי.די.או גרופ ימזגו את פעילות הנדל"ן בגרמניה

שלמה זהר: "המהלך יהפוך את ההחלטות ליעילות ויקל על גיוסים שאנחנו מתכננים בשוק ההון". עופר קוטלר יתמנה ליו"ר איי.די.או

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

>> אחרי תקופה לא קלה נראה כי המהלך שעליו דיווחה אתמול חברת איי.די.או של עדי קייזמן צפוי לייצב את העסקים. אתמול הודיעו שיכון ובינוי ואיי.די.או גרופ כי הן מצויות במו"מ מתקדם למיזוג פעילות הנדל"ן המשותפת והמוחזקת בחלקים שווים בגרמניה תחת חברת איי.די.או פרופרטיס לתוך איי.די.או גרופ הציבורית. המהלך צפוי להגדיל את הסחירות במניית איי.די.או, לחזק את הונה העצמי, וכן להפוך את החברה לפלטפורמה נוחה יותר לגיוסי הון וחוב עתידיים.

נכון להיום תיק הנכסים של השותפים בגרמניה כולל 98 נכסים המיועדים לנדל"ן מניב למגורים וכן למסחר בשטח כולל של כ-200 אלף מ"ר. בתמורה למכירת חלקה של שיכון ובינוי בחברה הפרטית יוקצו לשיכון ובינוי 48% באיי.די.או גרופ, הנסחרת כיום לפי שווי שוק של 134 מיליון שקל. בעקבות כך תהפוך שיכון ובינוי לבעלת המניות הגדולה בחברה, ותרשום כנראה ברבעון השני של 2011 רווח של 50-75 מיליון שקל.

עופר קוטלר, מנכ"ל שיכון ובינוי, יתמנה ליו"ר איי.די.או; שלמה זהר יכהן כמנכ"ל ב-50% משרה; וקייזמן, שאחזקותיו ידוללו בחצי לכ-25%, ישמש כדירקטור בחברה. איי.די.או גרופ תחזיק נכסים בשווי של כ-900 מיליון שקל והונה העצמי יגדל ליותר מ-250 מיליון שקל.

באחרונה נכנס זהר, לשעבר יו"ר בנק דיסקונט, כשותף לאיי.די.או ומונה ליו"ר החברה. בעקבות זהר הצטרפו לאיי.די.או גרופ משקיעים ישראלים ובינלאומיים בעלי קשרים וממון, כגון דוד פורר, הבעלים של קבוצת ניופארם; היזם רן אפרת; וכן אלי רגימוב, לשעבר סגן יו"ר דירקטוריון של חברת אפי פיתוח, המרכזת את פעילות הנדל"ן של אפריקה ישראל של לב לבייב ברוסיה.

מאז שזהר מונה ליו"ר איי.די.או גרופ לפני ארבעה חודשים השלימה החברה גיוס הון של 34 מיליון שקל, שצפוי לגדול (עם מימוש האופציות) בעשרות מיליוני שקלים נוספים.

זהר ציין אתמול כי "מדובר על שינוי מהותי במבנה של איי.די.או גרופ. במקום שני שותפים שצריכים לנהל, עם כל הקשיים הכרוכים בכך, אנחנו הולכים להנהלה אחת. זה יהפוך את ההחלטות למהירות ויעילות יותר ויקל על גיוסים שאנחנו מתכננים בשוק ההון. מיד עם השלמת העסקה נגדיל את ההון העצמי שלנו באמצעות גיוס, כשהמטרה היא להכפיל את היקף התיק. ההשקעות שלנו בברלין הוכיחו את עצמן עד היום. נמשיך לרכז את ההשקעות שלנו בברלין, וייתכן שנתרחב למקומות נוספים בגרמניה".

קוטלר ציין כי "הידע והניסיון של קבוצת שיכון ובינוי בפעילות גלובלית ובענף הנדל"ן, העוצמה והאיתנות הפיננסית שלה - יסייעו לניצול הזדמנויות נוספות בשוק".

כתבות מומלצות

"ג'ניפר לופז: מחצית". חזקה, חרוצה, לא פראיירית

הסרט על חייה של ג'ניפר לופז עושה תיקון לשנים של יחס מבטל כלפיה

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

כשחייה התרסקו, הציעו לה עבודה לא נחשקת, והיא מצאה בה יעוד

Grandmaster Flash The Message

אחד השירים המשפיעים בתולדות המוזיקה חוגג 40, והוא נוקב מתמיד

מלון מנדרין. עסקת מנדרין היא הרכישה הראשונה של הקרן אחרי השלמת גיוס של יותר מ-2 מיליארד שקל

קרן JTLV רכשה את מלון מנדרין בצפון תל אביב ב-190 מיליון שקל

אוטובוס אגד

נהגות משתינות בדליים ומיכאלי שותקת כי אנחנו לא הבייס שלה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ