פלוריסטם גייסה 34 מיליון דולר בהנפקה שנייה בארה"ב

המניה קרסה ב-26% מיד לאחר השלמת ההנפקה. פלוריסטם נתנה לחתמים אופציה לרכוש 15% מהיקף ההנפקה. בעקבות הניתור במחיר המניה באחרונה נוצרה כדאיות המרה לאופציות, שמהוות 25% מהון החברה בדילול מלא

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יורם גביזון
יורם גביזון

>> חברת פלוריסטם השלימה ביום חמישי שעבר גיוס של 33.6 מיליון דולר נטו בהנפקה של 11 מיליון מניות ו-2.1 מיליון אופציות במחיר של 3.25 דולרים למניה. בעקבות השלמת ההנפקה קרסה מנייתה של פלוריסטם ב-26% בהשוואה למחיר הסגירה של המניה ביום רביעי.

פלוריסטם נתנה לחתמי ההנפקה אופנהיימר ונידהם אופציה ל-30 יום לרכוש 1.6 מיליון מניות במחיר של 3 דולרים למניה ולרכוש 660 אלף אופציות במחיר של 4.7 סנטים כל אחת. האופציות ניתנות למימוש בתוך 5 שנים במחיר של 4.2 דולרים לאופציה - 32% יותר ממחירה הנוכחי של המניה. בעקבות ההנפקה גדל הונה העצמי של החברה ל-36 מיליון דולר.

פלוריסטם שנסחרת בשווי של 82 מיליון דולר עשויה לגייס עוד 30.6 מיליון דולר, שכן החברה הנפיקה 14.2 מיליון אופציות, שבמחיר מימוש ממוצע של 2.15 דולרים לאופציה - כלומר ב-31% פחות ממחיר המניה - האופציות נמצאות עמוק בכסף.

פלוריסטם, שמפתחת תרופות על בסיס תאי גזע משליה (תאים שעדיין לא עברו התמיינות לתאי רקמה ספציפית), הגישה טיוטת תשקיף להנפקה של מניות ואופציות בהיקף של עד 75 מיליון דולר, אך גייסה בהיקף נמוך משמעותית.

פלוריסטם ניצלה עלייה של 169% במחיר המניה מתחילת 2011 להנפקה שנייה בבורסה האמריקאית. העליות במניה נובעות מעסקת ענק בהיקף של עד 1.9 מיליארד דולר בין חברת ספלון לבין חברת מסולבלאסט האוסטרלית, שבדומה לפלוריסטם מתמחה בפיתוח תרופות מתאי גזע ונמצאת בשלב דומה של פיתוח קליני.

מניית פלוריסטם נהנית בשבועות האחרונים גם מהמלצה של בית השקעות קטן בארה"ב, שקבע לה מחיר יעד של 10 דולרים - 260% יותר ממחיר הבורסה של המניה בעת מתן ההמלצה ו-138% כיום. גורם אחר שתמך במניה היה השלמת תהליך של התייעצות משותפת עם ה-FDA ורשות התרופות האירופית (EMA), שסלל את הדרך להתחלת השלב השני בניסוי הקליני ב-PLX PAD - תרופה לטיפול בטרשת עורקים היקפית בגפיים התחתונות.

פלוריסטם ציינה בתשקיף המדף שתמורת ההנפקה מיועדת למימון הפיתוח הקליני של התרופה הזו. פלוריסטם מנוהלת בידי זמי אברמן ונסחרת בשווי שוק של 110 מיליון דולר.

כתבות מומלצות

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

כשחייה התרסקו, הציעו לה עבודה לא נחשקת, והיא מצאה בה יעוד

Grandmaster Flash The Message

אחד השירים המשפיעים בתולדות המוזיקה חוגג 40, והוא נוקב מתמיד

מלון מנדרין. עסקת מנדרין היא הרכישה הראשונה של הקרן אחרי השלמת גיוס של יותר מ-2 מיליארד שקל

קרן JTLV רכשה את מלון מנדרין בצפון תל אביב ב-190 מיליון שקל

אוטובוס אגד

נהגות משתינות בדליים ומיכאלי שותקת כי אנחנו לא הבייס שלה

ליה תומאס. היתה השנה לטרנסית הראשונה שזוכה בתואר באליפות המכללות, ואף הביעה רצון להתמודד על מקום במשחקי פריז 2024

"שיתבייש כל מי שתמך בהחלטה המפלה והלא מדעית נגד הטרנסיות"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ