עובדי מפעלי ים המלח חסמו את דרכי הגישה למפעל

לדברי העובדים, ששובתים מזה כחודש, ההנהלה שכרה עובדים זמניים במטרה לשבור את השביתה. הנהלת החברה: "איננו מתכוונים לשבור את השביתה באמצעות גיוס עובדי קבלן"

חיים ביאור
חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חיים ביאור
חיים ביאור

<<מועצת העובדים במפעלי ים המלח החריפה אתמול את השביתה בחברה, שהחלה לפני כחודש. העובדים חסמו את דרכי הגישה למפעלים ולא איפשרו את כניסתם של עובדי קבלן שההנהלה שכרה את שירותיהם בניסיון לעקוף את העובדים השובתים.

לדברי העובדים, מדובר בשלב ראשון בהחרפת השביתה, בעקבות המבוי הסתום במשא ומתן בין מועצת העובדים, בראשות ארמונד לנקרי, לבין הנהלת החברה על חתימת הסכם שכר קיבוצי חדש בחברה.

עובדי החברה דורשים תוספת שכר של 20%, אך הנהלת החברה, שבבעלות כימיקלים לישראל, מתנה כל התקדמות במשא ומתן בכך שמועצת העובדים תסכים לוותר על זכותה להתערב בנושאים ניהוליים שונים, כמו ניוד עובדים מתפקיד לתפקיד לפי צורכי החברה ושינויים ארגוניים בפעילות החברה. מועצת העובדים מתנגדת לדרישה זו ומאז שורר משבר בין הצדדים.

בעקבות החרפת השביתה, הודיע המשנה למנכ"ל מפעלי ים המלח, אבנר מימון, ליו"ר מועצת העובדים וליו"ר ההסתדרות במרחב הנגב, מאיר בביוף, שההנהלה מנתקת מגע עמם וכי המשא ומתן לא יחודש כל עוד שביתת העובדים נמשכת.

בחברת מפעלי ים המלח מעריכים כי הנזק שנגרם מתחילת העיצומים (שנהפכו בינתיים לשביתה) ב-150 מיליון שקל לפחות.

בתגובה אמר בביוף כי "הנהלת החברה מנסה להלך אימים על העובדים. זכותה של מועצת העובדים להלחם נגד חופש ניהולי בלתי מוגבל של ההנהלה". עוד הוא אמר כי העובדים מתכננים עוד שלבי החרפה במאבקם "וכל האפשרויות העולות על הדעת, יכולות להיות נכונות".

במקביל, עתרו אתמול מועצת העובדים וההסתדרות לבית הדין האיזורי לעבודה בבאר שבע נגד מפעלי ים המלח והמנכ"ל דני חן, בבקשה שיוציא צו מניעה זמני כנגד "פגיעה בחירות ההתארגנות של עובדי חברת ים המלח".

בעתירה, שהוגשה באמצעות עו"ד גדעון רובין, הם טוענים שנציגי ההנהלה מפעילים לחץ אישי על העובדים כדי שיפסיקו את השביתה ובד בבד מגייסים עשרות ואולי מאות עובדי קבלן במסווה של עבודות תחזוקה שונות, במאמץ "לשבור" את השביתה.

"עשיית שימוש בעובדים חיצוניים לצורך ביצוע מטלותיהם של העובדים השובתים, מנוגדת לחוק", נטען בעתירה.

הנהלת מפעלי ים המלח מסרה בתגובה: "מועצת העובדים פונה לבית הדין לעבודה בבקשה לצו זמני, בעוד שהיא עצמה מפירה בצורה גסה את הנחיות בית הדין. איננו מתכוונים לשבור את השביתה באמצעות גיוס עובדי קבלן שיחליפו את העובדים הקבועים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ