מפעלי התפלת המים יופעלו מסביב לשעון

מוטי בסוק
מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מוטי בסוק
מוטי בסוק

>> הממשלה אישרה אתמול תוכנית חירום להגדלת ייצור המים המותפלים בישראל באמצעות הפעלת מתקני הייצור בכל שעות היממה. החלטת הממשלה באה במטרה להתמודד עם המשבר במשק המים וכדי להבטיח אספקת מים סדירה לתושבי ישראל, תוך שמירה על מקורות המים הקיימים. כמות המים המותפלים תגדל בכ-100 מיליון קוב ותביא לייצור כולל של כ-420 מיליון קוב מים ב-2013 - כמות הגדולה יותר מהשאיבה השנתית מהכנרת.

ההחלטה התקבלה על רקע הירידה המתמשכת בהיצע המים הטבעי בישראל, שמקורה הן בירידה ניכרת בכמות המשקעים והן בניצול המים שהצטברו במאגרים. בנוסף, הוחלט כי רשות המים תפעל לצמצום השפעת הזיהום ולשיקום מקורות המים בישראל. כמו כן, הוחלט לקדם תוכנית להקמת מאגרי מי קולחין לשימוש כמה יישובים חקלאיים.

שר התשתיות הלאומיות, עוזי לנדאו: "אישור התוכנית הוא צעד חשוב ראשון בסדרת פעולות שיש לבצע כדי להוציא את ישראל ממשבר המים שבו היא נמצאת. ועדיין, כל הטיפול בנושאי המים נגרר ונסחב. חבל שאנחנו פעלים באיחור, אך טוב שפועלים. מצב החירום המתמשך במשק המים אינו מאפשר לנו להשתהות עוד".

לנדאו אמר כי בתוך חודש תקיים הממשלה דיון נוסף בנושא המים, שבו יוצגו צעדים נוספים להתמודדות עם משבר המים, כולל הצגת תוכנית הפיתוח של מקורות, ודרישת לנדאו לאשר תמיכה תקציבית למשק המים.

בנוגע לעיכובים המתמשכים סביב הקמת מתקן ההתפלה באשדוד, אמר לנדאו כי, "כאן ניתן לראות את הסיפור העגום של כושר הביצוע הממשלתי. רה"מ דרש לפני כחצי שנה הכרעה בנושא מתקן אשדוד, ועדיין לא נמצא פתרון. מקורות חייבת להקים מתקן התפלה. אי אפשר שכל הידע והמתקנים יהיו בידיים פרטיות בלבד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ