התנגדות הסוחרים נדחתה: סניף איקאה יוקם בקרית אתא

שלומית צור
שלומית צור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שלומית צור
שלומית צור

>> ועדת הערר המחוזית לתכנון ולבנייה חיפה דחתה את ההתנגדות שהגישו סוחרים בעיר קרית אתא נגד התוכנית להקמת סניף של איקאה בעיר. הסניף מתוכנן על מגרש בן 100 דונם של חברת שיכון ובינוי ברחוב ההסתדרות סמוך לצומת קרית אתא, והוא יכלול 162 אלף מ"ר בנוי.

הוועדה המקומית קרית אתא נתנה היתרי בנייה להקמת הסניף, ואולם אז הגישו סוחרים בעיר ערר נגד הוועדה המקומית. בערר טענו הסוחרים כי תוכנית איקאה סותרת את רוח תוכנית המתאר הארצית תמ"א 35, שקובעת כי לא יתקיים מסחר בשולי הערים במקומות שבהם קיים מסחר במרכז הערים. הסוחרים אף טענו כי ההיתר סותר החלטה של בית המשפט העליון בפרשת "ביג קריית שמונה", שם נקבע כי לא ניתן להקים באזור תעשייה מרכזים מסחריים גדולים.

ועדת הערר דחתה את טענות הסוחרים וקבעה כי הוראות התוכנית הקיימת בקרית אתא שונה מהתוכנית שהייתה בקרית שמונה, ומאפשרת מסחר עצמאי באזור לתעשייה קלה. בנוסף קבעה ועדת הערר כי לאור מגמות התכנון הארציות, אזור התעשייה הקלה של קרית אתא אינו שולי הערים, אלא חלק מליבת המטרופולין של חיפה ולכן המסחר באזור ראוי ואינו סותר את החלטת הוועדה לנושאים תכנוניים עקרוניים.

את שיכון ובינוי יצגו עורכי הדין חיים וינטרוב, יעל אוריאלי וניר שטרן ממשרד המבורגר עברון.

עו"ד צבי בן חיים, ממשרד עוה"ד בן חיים כהן, שיצג את הסוחרים, הדגיש כי ועדת הערר המחוזית קיבלה חלק מטענות הסוחרים בכל הנוגע לעניין התחבורתי. "אנו נבחן את ההחלטה ונשקול הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי לעניינים מנהליים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ