נתן ליפסון
נתן ליפסון

החובבנות של משווקים בפעילות במדיה חברתית

>> מחקר של Alterian שנערך בקרב 1,462 אנשי שיווק ופרסומאים בארה"ב מצא שרק 30% מהם עוקבים בקביעות אחר שיחות של גולשים סביב מותגיהם ומדווחים על כך להנהלה. השאר השיבו שאין להם כל הבנה בתחום הזה (2.5%), שיש להם הבנה מועטה (29%) או שהם משתמשים בכלי מדידה על בסיס מזדמן (39%). השיעורים בקרב אנשי פרסום היו טובים יותר מהממוצע, והשיעורים בקרב משווקים היו נמוכים יותר.

(26/1/11 Alterian)

"גורם הוואו" של הפרסומות באייפד מגביר את כוונת הרכישה

>> התכונות הייחודיות לאייפד, ובראשן גודל המסך וחדות התמונה, מאפשרים למפרסמים ליצור פרסומות איכותיות יותר, והמשתמשים בתורם מגיבים לפרסומות האלה בכוונת רכישה מוגברת - כך עולה ממחקר שנערך עבור אדובי.

המחקר נוהל כך שבדק תגובות לפרסומות זהות בגרסת הפרינט ובגרסת האייפד במגזין "Wired".

(24/1/11 ,eMarketer)

הפתעה: משתמשים ברשתות חברתיות מרוצים מפרטיותם

<<בניגוד למה שאולי ניתן היה להעריך, 77% ו-76% מתוך חברי רשתות חברתיות אמריקאים בגילאי 18-33 ו-34-45 בהתאמה, ענו כי הם "בטוחים מאוד" או "בטוחים במידת מה" בסידורי הפרטיות ברשתות שבהן הם חברים - כך עולה מסקר שנערך על ידי Harris Interactive בדצמבר. שיעורם של אלה שענו שכלל אינם בטוחים נעו בין 3% ל-10%.

(26/1/11 ,eMarketer)

תחזית: הכנסות טוויטר מפרסום יזנקו השנה ל-150 מיליון דולר

>> הכנסות טוויטר מפרסום ב-2011 יסתכמו ב-150 מיליון דולר לעומת 45 מיליון דולר ב-2010 - כך מעריכים ב-eMarketer. בחברה צופים כי הכנסות הפרסום של טוויטר ב-2012 יסתכמו ב-250 מיליון דולר. בשתי השנים האלה, חלק הארי של הפרסום יגיע מארה"ב.

(24/1/11 ,eMarketer)

פייסבוק החלה למכור את ה"לייקים" כפרסומות

>> פייסבוק החלה לאפשר למותגים למכור את ה"לייקים" ואת התגובות של הגולשים שהצטברו בדפי האוהדים שלהם - כפרסומות. הפרסומות מכילות את הטקסטים המקוריים של הגולשים, מלה במלה, בתוספת מעטפת ייחודית ותחת השם "Sponsored Story".

(25/1/11 ,Christopher Heine, ClickZ)

טבלת הווידאו הוויראלי של AdAge

המרדף הממוחשב של אינטל

>> סצינת מרדף קצרה ואינטנסיבית, שמשלבת בתוכה יישומי מחשבים מוכרים רבים, בהם iTunes ופייסבוק, הניפה את אינטל הישר למקום הראשון של הטבלה השבועית עם מספר גדול במיוחד של צפיות: 1.13 מיליון. שימו לב: הביקוש העצום לסרטון גורם לזמן טעינה ארוך במיוחד. השילוב של יישומים שונים מזכיר את הסרטון הלא-מסחרי של סוף דצמבר שסיפר את הסיפור הדיגיטלי של הולדת ישו, גם תוך שילוב אפליקציות.

(27/1/10 ,Irina Slutsky, Advertising Age)

שיחת היום

הסרטונים הוויראליים הנצפים ביותר השבוע

1

אינטל שולחת לרשת מיני-סרט אקשן וכובשת את לב הצופים, עם יותר מ-1.8 מיליון צפיות מצטברות. מספר הצפיות השבוע: יותר מ-1.13 מיליון. שם הסרטון: "The Chase"

2

אוויאן ממשיכה לצמוח בצפיות של סרטון התינוקות המרקדים, "Live Young", שיצא לפני יותר משנה. מספר צפיות השבוע: יותר מ-1.08 מיליון

3

המותג בלנד טק רוכב על גל ההצלחה של אולד ספייס עם הסרטון "Will it Blend?". צפיות השבוע: כ-850 אלף

4

קליפ של להקת Gymkhana Three מקבל תמיכה מחברת ההנעלה DC shoes. מספר צפיות השבוע: יותר מ-829 אלף

5

אייפון 4 מגיע לרשת הסלולרית Verizon והפרסומת iPhone Coming to Verizon צוברת מאות אלפי צפיות בתוך ימים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ