מהיום: הפחתה משמעותית בקנסות היציאה בסלולר

על פי חוק, קנסות היציאה בסלולר מבוטלים או מופחתים לכעשרות שקלים לכל חודש שנותר בהתחייבות, במקום מאות או אלפי שקלים. ההפחתה בקנסות חלה גם על לקוחות קיימים ועל לקוחות עסקיים

אמיתי זיו
אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אמיתי זיו
אמיתי זיו

>> בשורה לציבור צרכני הסלולר: מהיום קנסות היציאה בסלולר מבוטלים או מופחתים באופן משמעותי - גם ללקוחות קיימים שנמצאים במסגרת חוזה. הרפורמה היא פרי חקיקה חדשה שעברה במסגרת חוק ההסדרים, ונכנסת לתוקפה היום. על פי החוק, קנס היציאה המקסימלי ללקוח סלולר יכול להגיע ל-8% מהחשבון הממוצע של הצרכן, כפול מספר החודשים שנותרו לו להתחייבות.

המשמעות היא שקנס היציאה הופך לתשלום של עשרות שקלים במקום מאות או אלפים שנהגו חברות הסלולר לגבות עד כה מלקוחות נוטשים במסגרת חוזה. כמה מחברות הסלולר מוותרות גם על תשלום זה ולא יגבו כל קנס יציאה מלקוחות כאלה.

החוק החדש חל באופן רטרואקטיבי על לקוחות עסקיים עם עד 50 קווי סלולר ולקוחות עסקיים חדשים שבהם עד 100 קווי סלולר. באשר לתשלום על המכשיר, במסגרת הרפורמה ייאסר על החברות לפרוע את יתרת התשלומים שנותרו ללקוח נוטש על המכשיר בתשלום אחד, והלקוח יוכל להמשיך לשלם על המכשיר לשיעורין. במשרד התקשורת מדגישים כי החל ב-1 בינואר יתאפשר להעביר את המכשיר לחברה החדשה, היות שחברות הסלולר מחויבות לפתוח את נעילת ה-SIM של המכשיר ללא תשלום.

לדברי שר התקשורת משה כחלון: "המהלך ייאפשר לצרכנים מעבר חופשי, ויסייע להגברת התחרות בשוק, שתתבטא בחיסכון כספי משמעותי עבור כל לקוח ולקוח". מנכ"ל משרד התקשורת עדן בר טל מסר: "הקנסות היוו חסם מעבר משמעותי שפגע בתחרות ובצרכנים הפרטיים. לקראת כניסתן של חברות סלולריות נוספות - וירטואליות ובעלות תשתית - המהלך יקבל משמעות גדולה עוד יותר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ