מדד תל אביב 25 התאושש ב-0.9% נוספים וחזר אל מעל 1,300 נקודות

גילת טיפסה ב-3% בעקבות הודעה על חוזה עם משרד ההגנה האמריקאי להספקת רשת לוויינית

ערן אזרן
רם עוזרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ערן אזרן
רם עוזרי

>> המסחר בבורסה בתל אביב נחתם אתמול בעליות שערים של כמעט 1% במדדים המובילים. מדד ת"א 25 (מעו"ף) עלה ב-0.9% ל-1,300.68 נקודות; מדד ת"א 100 הוסיף אף הוא 0.9% ל-1,211.76 נקודות; מדד ת"א בנקים, שפתח את יום המסחר בעליות של עד 1.5%, חתם את המסחר בירידה של 0.2%; ומדד ת"א נדל"ן 15 עלה ב-0.5%. מחזור המסחר הסתכם ב-2.6 מיליארד שקל.

עד למהומות שהתחדשו אתמול בצהריים במצרים, התנהל המסחר על רקע הרגיעה יחסית באירועים אצל השכנה מדרום והאווירה החיובית שחזרה לשווקים בעולם. בוול סטריט נרשמו עליות שערים של עד 2% שלשום, עלייה נוספת בתשואה על האג"ח האמריקאית ל-10 שנים, וכן ירידה של 1.5% במחיר הנפט לאחר שעלה לשיא של שנתיים. אירועים אלה היו סימן למשקיעים באחד העם כי בעולם ניכרת אופטימיות רבה יותר מאשר בתחילת השבוע בנוגע למתרחש במצרים.

על הסנטימנט בשווקים השפיעה גם הודעתה של ממשלת סין על כוונה להמשיך לצמצם את קצב גידול היצע הכסף כדי להילחם באינפלציה. כלכלנים ובנקאים המקורבים לשלטון בסין מעריכים כי הממשלה תעלה את הריבית שוב בחודש הקרוב, מה שיצמצם את הביקושים של הכלכלה הסינית לחומרי גלם.

בלטה אתמול מניית בנק הפועלים שירדה ב-0.8% במחזור של 160 מיליון שקל על רקע חקירתו תחת אזהרה של מנכ"ל הבנק, ציון קינן. בנק ישראל הודיע שלשום כי ידרוש את השעייתו של קינן רק אם יוגש נגדו כתב אישום. גם מניית לאומי ירדה ב-0.8% במחזור של 163 מיליון שקל.

בלטה עוד אתמול מניית גבעות עולם שזינקה ב-13.2%.

חוזה ראשון לצ'יקו תמיר בגילת

גילת רשתות לוויין עלתה ב-3%. החברה דיווחה אתמול על חוזה נוסף שנחתם השבוע לאספקת רשת לוויינית בפס רחב למשרד ההגנה האמריקאי. במסגרת העסקה תספק החברה מערכות לווייניות מסוג SkyEdge לכמה יחידות בצבא האמריקאי, שיכללו שירותי VoIP, העברת קובצי DATA במהירות גבוהה ואפליקציות לוגיסטיות שונות לקרב.

בחברה סירבו לציין מהו היקף העסקה, אך כנראה שמדובר במיליוני דולרים בודדים. זהו החוזה הראשון שנחתם תחת ניהולו של תת אלוף במילואים משה (צ'יקו) תמיר, שמונה בתחילת ינואר לראש החטיבה הביטחונית בגילת. העסקה הנוכחית מצטרפת לשתי עסקות אחרות שביצעה השנה גילת בשוק הביטחוני האמריקאי.

באוקטובר 2010 חתמה החברה על עסקת ענק לרכישתה של חברת ווייבסטרים (Wavestream) האמריקאית תמורת כ-130 מיליון דולר במזומן. רכישה זו היתוספה לרכישה של חברת רייסאט אנטנה סיסטמס שנחתמה במארס 2010 תמורת כ-25 מיליון דולר.

בתחילת השבוע דיווחה גילת כי החברה הבת ספייסנט המוחזקת בבעלותה המלאה נבחרה לספק, לפרוס ולתחזק 27 אלף מערכות תקשורת לוויינית בפס רחב (SkyEdge) לתחנות לוטו בטקסס ואילינוי בארה"ב. היקף העסקה הוא כ-40-50 מיליון דולר.

שתי העסקות החדשות מצטרפות לעסקה נוספת שעליה דיווחה גילת בתחילת החודש, שבה משרד התקשורת הקולומביאני האריך בשנה נוספת הסכם למתן שירותים בפרויקט של רשת טלפוניה ואינטרנט במדינה. היקף הכנסות הפרויקט הוערך אז בכ-21 מיליון דולר בשנה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ