עלייה של 9% במכירות צומת ספרים ב-2010 - ל-330 מיליון שקל

מכירות הספרים עלו ב-15% ל-6.4 מיליון ספרים. מנכ"ל הרשת, אבי שומר: "הצלחנו להוזיל את המחיר הממוצע לספר לכ-40 שקל בלבד"

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

>> רשת צומת ספרים סיימה את 2010 עם גידול של 9.2% במכירות, שהסתכמו בכ-330 מיליון שקל. הגידול במכירות בחנויות זהות, שפעלו גם ב-2009, היה כ-5%. מכירות הספרים עלו ב-15% והסתכמו ב-6.4 מיליון ספרים ב-2010.

"במשך שש שנים הצלחנו להוזיל את המחיר הממוצע לספר לכ-40 שקל בלבד, לעומת 64 שקל ב-2003. ההנחה הממוצעת ללקוחות צומת ספרים היתה השנה יותר מ-40% מהמחיר הקטלוגי", מסר אבי שומר, הבעלים והמנכ"ל של צומת ספרים. "הגידול במספר הספרים הנמכרים ברשת מדי שנה מוכיח כי צומת ספרים ממשיכה לקדם את תרבות הקריאה, וכי הספר ממשיך לתפוס את המקום הראוי לו כמוצר זמין לכולם".

האסטרטגיה השיווקית שתלווה את פעילותה של צומת ספרים ב-2011 היא להיות "הבית של הספרות הישראלית". "בשנה הקרובה תנחה אסטרטגיה זו את פעילות השיווק של הרשת במטרה להעניק במה מרכזית לשפה העברית, לסופרים ולספרות הישראלית. דגש רב יינתן להענקת במה לסופרים חדשים", אמר שומר.

"מרבית הספרים הנמכרים כיום מתורגמים, ואנו רוצים לעודד את הישראלים לתמוך ביוצרים המקומיים", הוסיפה טל פלוסקר, סמנכ"ל השיווק של הרשת.

בצומת ספרים נמכרים בכל שנה כ-3 מיליון ספרי מקור של ספרות עברית, ובכוונת הרשת להגדיל מספר זה ב-30%. את התוצאות מתכוונת צומת להשיג באמצעות מתן במה מרכזית בסניפים לספרות ישראלית, קידום סופרים וספרים ותיקים ואירועים להשקות של ספרים עבריים.

בנוגע למחיר של ספרים ישראליים, שומר לא מתחייב להורידו: "נשתדל שיגיע במחיר שיאפשר לקנות והכי טוב שאפשר", מסר. היקף ההשקעה של צומת במהלך מוערכת ב-3 מיליון שקל.

המהלך הראשון שיושק במסגרת שנת הספרות הישראלית הוא חודש "סופרי ביכורים", במסגרתו יוצגו סופרים חדשים. לדברי פלוסקר, בכוונת הרשת להעניק ליותר מ-50 סופרים צעירים במה שתאפשר להם חשיפה רחבה יותר במחירים אטרקטיביים. "לסופרי מקור חדשים קשה להתבלט היום, ואנו נותנים להם את הבמה", הסבירה פלוסקר. הרשת תקיים השבוע אירוע שבו סופרים ותיקים יציגו את מי שראויים לדעתם להיחשב לדור הבא של הסופרים בישראל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ