רמי לוי מרוויח גם בגז: מממש את מניית גבעות עולם בזמן

לוי השקיע מיליון שקל בדצמבר ומכר ברווח של 26% לאחר חודש

ערן אזרן
ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ערן אזרן
ערן אזרן

>> רמי לוי, בעל רשת הקמעונות רמי לוי הנסחרת בבורסה, רושם רווחים לא רק מעסקי המרכולים והנדל"ן שברשותו. לוי השקיע כמיליון שקל בדצמבר 2010 במנייתה של חברת חיפושי הנפט גבעות עולם, ומימש השקעתו ברווח של 26% כחודש מאוחר יותר. הרכישה התבצעה לפי שער של 7.6 אגורות, ואילו המכירה בוצעה לפי 9.6 אגורות - רמה המשקפת פרמיה של כרבע מיליון שקל ברוטו בתוך חודש. ההשקעה נעשתה מכספו הפרטי של לוי.

מניית גבעות רשמה בחודש האחרון ירידות של עשרות אחוזים ולאחר מכן היא רשמה תיקון חד. המימוש של לוי נעשה זמן קצר לפני צניחה של 60% בערך המניה. במהלך החודש המניה זינקה ל-10.3 אגורות - רמת שיא במהלך שלושת החודשים האחרונים. זמן קצר לאחר מכן היא צנחה ל-3.9 אגורות. ב-26 בינואר המניה קרסה ב-53% עקב דיווח של החברה שלפיו זרמו מים במקטע 6 בקידוח מגד, מה שהעלה את חשש המשקיעים בנוגע ליכולת הפקת הנפט מהבאר.

עם זאת, לאחר הירידות החדות רשמה המניה תיקון של 44% בתוך יום אחד, הפעם לאחר שהודיעה כי במקטע המדובר זרם נפט עם אחוז נמוך של מים. ההודעה הקפיצה את המניה לשער של 5.60 אגורות. נכון לאתמול המניה נסחרת ב-6.3 אגורות. הדבר מלמד כי המימוש של לוי היה בזמן שמניית גבעות היתה ברמות שיא והוא הצליח למקסם את רווחיו.

מגבעות עולם נמסר כי החברה אינו מפרסמת מידע על המשקיעים שלה. רמי לוי בחר שלא להגיב לידיעה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ