גולש אחד יכול להזיק לתדמיתו של רופא

איילה צורף
איילה צורף
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
איילה צורף
איילה צורף

>> "אלימות רופא נגד מטופלת, יש גם כזו עכשיו" - זו היתה הכותרת של הפוסט שפירסמה הבלוגרית ריקי כהן, לפני שבועיים בעמוד הפייסבוק שלה.

בפוסט מגוללת כהן (בעלת כ-2,000 חברים ברשת החברתית) את אשר חוותה במרפאה האזורית בצפון תל אביב, עת ביקרה אצל רופא המשפחה שלה שאת שמו היא מזכירה שוב ושוב, בצורה בולטת בפוסט. לטענתה, הוא צעק עליה, נזף בה וסילק אותה מהמרפאה.

כהן, בלוגרית פופולרית, זכתה ליותר מ-70 תגובות מלאות סימפטיה. אך היא לא הסתפקה בכך, וכתבה גם על קיר בדף הפייסבוק של קופת חולים מכבי, "כך התנהג אלי הבוקר רופא משפחה של מכבי. אני מצפה לטיפול שלכם בנושא". נציגי מכבי ענו לה מיד: "הנושא הועבר לבירור למטה מכבי. נושא שכזה מחייב התייחסות אישית, ועל כן גורם בכיר במכבי ייצור אתך קשר דרך מערכת ההודעות של פייסבוק".

ארבעה ימים לאחר מכן כהן לא קיבלה פנייה ממכבי, אלא רק לאחר ש-TheMarker פנה לקופת החולים בנושא. בתגובה מסרה מכבי: "מיד לאחר פרסום הפוסט הגבנו ואמרנו שניצור עמה קשר. במקביל, הוחל בבירור המקרה. זהו מהלך מתבקש ולא ניתן לקבל את תלונתה בלא להתייחס לדברי הרופא. לאחר הפגישה ובמהלך יום רביעי התקשרנו עם גב' כהן ותיאמנו אתה פגישה...שמו הטוב של רופא הוא עניין מהותי וחבל שהמטופלת ניצלה את החופש ברשת כדי להכפישו בצורה כה אלימה. מדובר ברופא ותיק ומוערך מאוד ללא תלונות. העובדה כי היא צעקה 'חזק' אינה הופכת אותה לצודקת. היא פגעה בו אנושות ואנו מקווים כי לא יהיה לכך ביטוי ממושך בפגיעה בפרנסתו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ