גיא גרימלנד
גיא גרימלנד

>> מי שיתפעלו בפועל את התהליך שיזם נשיא המדינה, שמעון פרס, יהיו חטיבת ההיי-טק MIT של חברת ההשמה מנפאואר ועמותת קן משווה באמצעות האתר (maantech.org.il) שיושק ביום רביעי. "הן יאספו קורות חיים, יבדוק את תהליכי המיון וההשמה, יעניקו למועמדים תשומת לב, הדרכה במידת הצורך בקיום ראיונות עבודה ובכתיבת קורות חיים וילוו את כולם בתהליך", מספר מנכ"ל בית הנשיא, אורי בן פורת.

אורנה סגל, מנכ"לית מנפאואר, אומרת כי החברה תסייע למועמדים לעבור את המחסומים בדרך לקבלת העבודה, ובמקביל יערכו סדנאות בקרב מעסיקים בנוגע לשונות של עובדים. "כשבן מיעוטים יפנה לאתר שלנו נבדוק מה חסר לו כדי להתקבל למקום עבודה. במקביל, נסייע גם למעסיקים להבין מהי רב-תרבותיות, ולגרום להם להבין שתהליכי הגיוס של בני מיעוטים וחרדים שונים".

סגל אומרת שרוב הערבים והחרדים נופלים כבר בשלב הראיון הראשוני. "מועמדים ערבים יענו למראיין במשפט אחד והמראיין יחשוב שהם לא מתקשרים עם הסביבה, אבל מדובר באי הבנה בגלל שוני בתרבות". לדבריה, האתר הנוכחי יתן תשובה לכל מועמד ערבי שפונה אליו. "כיום מועמד ערבי שמגיש מועמדות לחברת היי-טק לרוב לא מקבל תשובה".

לגבי המגזר החרדי אומרת סגל: "במאגר שלנו יש יותר מ-25 אלף חרדים שמעוניינים לצאת לעבוד. התרחשה קפיצה גדולה בתחום התעסוקה במגזר בשלוש השנים האחרונות" . סגל יזמה את ביקור נשיא המדינה בעיר החרדית אלעד, שיעסוק בנושא תעסוקת חרדים.

סגל סבורה כי כעת הכדור מונח לפתחו של המגזר העסקי: "שם נמצא החסם המרכזי. כל אחד רוצה לעבוד רק עם אנשים שהכי דומים לו. אחרי שש שנים של פעילות במגזר החרדי אני רואה הצלחות, אבל החסמים עדיין קיימים".

עירית תמיר, מנכ"לית עמותת קו משווה לקידום שוויון בתעסוקה, מקווה כי היוזמה כעת תוכל לבוא לידי ביטוי במציאות העסקית שקיימת כיום בישראל. בנוסף, היא אומרת כי "מדובר בעשרות אלפי ערבים שסיימו את התואר שלהם לפני יותר משלוש שנים שכבר ויתרו על עבודה בהיי-טק. התקווה הגדולה היא הדור הצעיר, שלומדים כעת באוניברסיטאות. יש כיום 5,000 מהנדסים ערבים כאלה. מדי שנה מסיימים ללמוד 2,000 בוגרי מכללות ואוניברסיטאות ערבים".

תמיר מספרת כי נקודת חולשה מרכזית בקרב אקדמאים ערבים רבים היא שלב ראיון העבודה: "הם לא יודעים לשווק את עצמם. הם יספרו בראיון על המשפחה שלהם. לכן, רכבות גיוסים בחברות היי-טק צריכות ללמוד איך לראיין ערבים".

כתבות מומלצות

"ג'ניפר לופז: מחצית". חזקה, חרוצה, לא פראיירית

הסרט על חייה של ג'ניפר לופז עושה תיקון לשנים של יחס מבטל כלפיה

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

כשחייה התרסקו, הציעו לה עבודה לא נחשקת, והיא מצאה בה יעוד

Grandmaster Flash The Message

אחד השירים המשפיעים בתולדות המוזיקה חוגג 40, והוא נוקב מתמיד

מלון מנדרין. עסקת מנדרין היא הרכישה הראשונה של הקרן אחרי השלמת גיוס של יותר מ-2 מיליארד שקל

קרן JTLV רכשה את מלון מנדרין בצפון תל אביב ב-190 מיליון שקל

אוטובוס אגד

נהגות משתינות בדליים ומיכאלי שותקת כי אנחנו לא הבייס שלה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ