"שילוב ערבים ישראלים וחרדים - במסגרת האסטרטגיה של סיסקו"

גיא גרימלנד
גיא גרימלנד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גיא גרימלנד
גיא גרימלנד

זיקה אבצוק, מנהלת אחריות חברתית בסיסקו

>> "שילוב ערבים ישראלים וחרדים נכלל במסגרת האסטרטגיה של סיסקו", אומרת זיקה אבצוק, מנהלת אחריות חברתית בסיסקו. "אנחנו מאמינים שככל שיותר חרדים וערבים ישראלים יהיו מחוברים לאיטנרנט, כך ניתן יהיה לשלבם בשוק העבודה . מעבר לכך, בתור ישראלית אני מאמינה שהפרויקט הזה יתרום לחוסנה של החברה הישראלית".

לדברי אבצוק, הרעיון לפרויקט שילוב החל לקרום עור וגידים לפני כשנה. "זה היה קצת לפני שג'ון צ'יימברס, נשיא סיסקו העולמית, ושמעון פרס נפגשו בדאבוס. לאחר שראינו את ההצלחה של סיסקו ברשות הפלסטינית, שם העסקנו בפרויקטי מיקור חוץ, החלטנו שאנחנו צריך לעשות גם משהו עבור החברה הישראלית. הנתון המדהים הוא שהערבים הישראלים מהווים 20% מאוכלוסיית ישראל, ופחות מ-1% מהם עובדים בענף ההיי-טק הישראלי", היא אומרת.

אבצוק אומרת שגיוס יותר ערבים וחרדים יתרום לחברות ההיי-טק בהגדלת השונות והרב-תרבותיות של העובדים שלהן. "חברות הטכנולוגיה מחפשות תמיד להעשיר את ההון האנושי שלהן. כך יוצא שהן מרוויחות וגם החברה הישראלית מרוויחה. בניגוד לתמיכה של סיסקו ברשות הפלסטינית, כאן אנחנו רוצים שערביי ישראל יהיו חלק אינטגרלי מהמשק הישראלי".

אבצוק צופה כי חברות היי-טק ישראליות יגייסו יותר ערבים ישראלים. "אנחנו מבינים כבר את הסיבות והחסמים מדוע זה לא קרה. כעת, בזכות הפרויקט אפשר יהיה לשלב את הערבים בהיי-טק בקלות יחסית. אנחנו מעסיקים כיום ארבעה ערבים מתוך 500 עובדים. יש גם לנו עוד הרבה עבודה בגיוס יותר ערבים. צריך להעלות את המודעות לנושא. אני מקווה שבתוך כמה שנים שיעור הערבים בהיי-טק יהיה דומה לזה של היהודים בהיי-טק".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ